PRIPREMNI MEČ

Tuzla City s visokih 4:0 savladao hrvatskog drugoligaša Opatiju

Fudbaleri Tuzla Citya odigrali su prvu kontrolnu utakmicu u Umagu, gdje su hrvatskog drugoligaša Opatiju savladali sa visokih 4:0.

Musemić je izveo ovu postavu: Fejzić – Nukić, Morris, Barišić, Lučić – Karjašević, Brkić  – Džafić, Mišić, Crnkić – Ubiparip.

U prvih 45 minuta uprkos nekolicini dobrih prilika, mreže se nisu tresle a vrijedi izdvojiti crveni karton Ubiparipa iz 36.minute, pa u igru ulazi Maksimović.

Plavi dolaze do vodstva u 53.minuti kada je mrežu Opatije pogodio Džafić na asistenciju Lučića.

Od 60. minute Musemić je pružio svim ostalim igračima koji su bili na klupi: Muminović, Đerić, Kostić, Džaferović, Mešinović, Mehidić, Hasanović, Rustemović i Ramić.

Upravo su rezervisti kreirali visoku pobjedu a mrežu domaćina su pogađali Ramić, Mešinović i Džaferović.

Naredna provjera je u četvrtak protiv Triglava iz Kranja, prenosi fktuzlacity.com.