AKTUELNO Dedić seli u jednu od najjačih liga svijeta: Transfer na pomolu Otkriven razlog zašto je Ibišević napustio Ameriku Koga Sarajevo dovodi kada standardni prvotimci odlaze? Gogić stao na 'ludi kamen', GOŠK oduševio svojom čestitkom Tri kluba iz WWin lige BiH prate napadača GOŠK-a, i to nije SVE! HERCEGOVAČKI GOLGETER IZ NJEMAČKE – IVAN BURIĆ ODUŠEVLJAVA BROJKAMA! Rapsodija u Bihaću: Čapljina nokautirana u prvom poluvremenu! Bordo klub ostao bez jednog od glavnih igrača Produžio ugovor, pa šokirao sve: Bh. Zmaj pred transferom karijere! Ziljkić blizu povratka u Premijer ligu, Mostar moguć naredni korak


MILORAD SOFRENIĆ
Potpredsjednik N/FSBiH: Mnogi su nas odbili, malo im je 15 hiljada eura
IZJAVA NAKON SJEDNICE IO
- 07:32
- 29.12.2020
- Autor: E. Ganibegović
BiH ni jučer nije dobila selektora na sjednici Izvršnog odbora N/FSBiH.
Potpredsjednik Saveza Milorad Sofrenić iznio je nakon sjednice svoje viđenje cjelokupne situacije.
"Danas je bilo zasjedanje Izvršnog odbora, a prije toga imali smo sjednicu Komisije za izbor selektora koja je određena da pregleda izvještaje sportske komisije koja će sa stručnog dijela da donese određene izvještaje. Mi smo ih dobili u toku dana, danas smo na Komisiji raspravljali o njima, i zaključak je da se sljedeća sjednica IO NSBiH održi 4. januara. Do tad će ova Komisija zasjedati još jednom, da kompletno pregleda izvještaje i usaglasili stavove i izađemo pred Izvršni odbor s prijedlogom jednog kandidata", rekao je Sofrenić.
"U opticaju je više kandidata, sedam-osam, s kojima su obavljeni razgovori, koji su elaboriranu u izvještaju, tako da ćemo sada imati vremena da na miru sve to iščitamo, sjednemo i iznesemo jedan prijedlog. Bilo je pokušaja razgovora s dosta eminentnih trenera i stručnjaka, ali nismo baš interesantna destinacija za selektorski posao. Uglavnom su nam se zahvalili na pozivu i rekli da nisu zainteresirani za rad u reprezentaciji BiH. Vjerovatno da je finansijski razlog... Znate da su selektorske pozicije vrlo dobro plaćen posao u svim državama, osim možda ovdje na prostoru bivše Jugoslavije. Mi nemamo većih mogućnosti od onog što su imali i prethodni selektori i u tim okvirima se i krećemo. To nije tajna. Radi se o nekih 15-20 hiljada eura, što je velika cifra za naše podneblje, ali to za ta eminentna imena ne predstavlja bukvalno ništa", zaključio je Sofrenić.
Selektora bismo, dakle, trebali dobiti 4. januara 2021. godine na novoj sjednici.
PROMO
MERIDIAN DOMINACIJA: Pogodi najveću kvotu, uzmi keš!
AdmiralBet vas vodi na Eurobasket: Ljetuj na Kipru i bodri Zmajeve!
Meridianbet uz plemenitu misiju FK Sarajeva i FK Željezničara
Iskustvo ili mladost, Ronaldo ili Yamal – Pokaži svoje znanje uz najbolje kvote u Meridianu
Dupla šansa u Meridianu: Profitiraj na finalu Lige šampiona uz najbolju ponudu
U Meridianu su najveće kvote za finale Lige konferencija: Betis 4.40, Chelsea 1.95
Prenesi broj u mrežu BH Telecoma uz 200 GIGA na poklon
MEGA ŠANSA SVAKI DAN: Zgrabi čak 30 posto bonusa na uplatu
Copyright © 2011 - 2021 BHFudbal.ba