DOBOJ KAKANJ

Željezničar ubjedljivo slavio protiv Mladosti u Doboju kod Kaknja

16. KOLO M:TEL PREMIJER LIGE BIH

Fudbaleri Željezničara su u okviru 16. kola m:tel Premijer lige BiH savladali Mladost sa 4:0.

U desetoj minuti u šesnaestercu se našao Juričić, šutirao, ali u poslejdnji trenutak blokira Mahmić.

Željo je poveo u 26. minuti. Nakon gužve ispred gola Mladosti, najspretnije se snalazi Luka Juričić koji pogađa mrežu domaćih. Dvije minute poslije Alić sa 30 metara, Erić paradom brani. Nekoliko minuta poslije ponovo Alić šutira iz prekida, Erić ovaj put brani u korner. U posljednjoj minuti prvog dijela nakon ubačaja Milićevića E. Zec glavom šutira i pogađa prečku.

Udarac Vazde sa distance lopta odlazi malo pored gola. Mujezinović u 55. minuti volej udarcem pokušava, lopta odlazi preko gola. U 58. minuti bilo je 0:2. Hajdarević je sjajno tukao sa distance, Bukvić uz pomoć prečke odbranio, a na loptu je natrčao Zec i postigao gol. Bojo u 78. minuti iskosa šutira pored gola.

Pobjedu Želje potvrdio je Štilić deset minuta prije kraja. Nakon udarca Juričića lopta se odbila do Štilića koji iskosa ubacuje loptu u mrežu.

Konačnih 4:0 postavio je Mladen Veselinović, prethodno je Štilić sjajno podvalio, a Veselinović matirao danas nemoćnog Bukvića.