LIGUE 1

Francuski klub zakupio stranicu u novinama da spriječi ispadanje

BORE SE NA SVE NAČINE

Pandemija koronavirusa zasad je u potpunosti otkazala prvenstva Holandije i Francuske, kada je nogomet u pitanju.

Međutim, pojedini klubovi imaju razloga za nezadovoljstvo, pogotovo u Ligue 1, gdje je sedmoplasirani Lyon najavio žalbu, a Amiens koji se nalazi na pretposljednjem mjestu već je krenuo s prvom „ofanzivom“ prema Savezu.

Naime, Amiens ima samo četiri boda manje od 18.-plasiranog Nimesa koji se nalazi u zoni spasa, odnosno na mjestu koje vodi u play-off za ostanak. S obzirom da je do kraja prvenstva ostalo okruglih deset kola, uprava kluba iz Pikardije smatra kako su nepravedno pogurani u drugi rang.

Osim žalbe, krenuli su i s medijskom ofanzivom te su zakupili cijelu stranicu u uglednom listu L'Equipe kako bi objasnili svoje razloge javnosti i vlastodršcima zašto su nepravedno izbačeni.

„Nikad nisam propitkivao odluku o prekidu nogometnih natjecanja nego nepravednu, nekonzistentnu i neutemeljenu odluku LFP-a o tome da se dva kluba izbace iz lige nakon 28 odigranih kola, kada se ima igrati još četvrtina sezone. Ne tražimo financijsku naknadu nego se protiv ovakve odluke borimo jer smatramo da nije u skladu sa sportskim načelima. Pogledajte druge sportove, samo je nogomet donio ovakvu odluku. Postoje pravednije alternative, koje su više u skladu sa sportom i pravilima. Tražimo od saveza i lige da pokažu humanost i solidarnost. Nažalost to se ne događa zbog čega smo prisiljeni ići na sud. Pravni argumenti su na našoj strani i uvjeren sam da će pravda pobijediti“, stoji u Amiensovom prioppćenju u L'Equipeu.

VEZANE VIJESTI

SPLIT

Hrvatska na Poljudu razbila 'moćnu' Francusku

KOŠARKA

Hrabri Zmajevi sa zvukom sirene poraženi u Francuskoj

EURO 2024

EURO 2024: Nizozemska i Francuska remizirali bez golova

FRANCUSKA

LOVREN O FRANCUSKOJ: Ovdje život nije normalan!

FRANCUSKA

Pogledajte golčinu Seada Kolašinca u pobjedi Marseillea!

PROMO

SUV KOJI MOŽETE PRIUŠTITI: Novi Duster potpuno opremljen za 47.900 KM

AKO STE PUNOLJETNI: Odmah možete dobiti 130 KM na račun

Kladi se na Sarajevo-Borac u Meridianu: Najveće kvote i najraznovrsnija ponuda

SYNOTtip: Doživite iskustvo jedinog stvarnog online kazina u BiH

KLADI SE UŽIVO: Skini najveću kvotu za dio od 8.000 KM

ULTRA BET BOOST TURNIR: Pojačaj kvote za moćnih 30.000 KM

CASHCOASTER U MERIDIANU: Prilika da zgrabiš dio od 200.000 KM

Meridian ima najveće kvote za Premijer ligu: Aston Villa 2.85, Brighton 2.15

IZDVOJENO

VIDEO

PARTNERI