Reprezentativac Bosne i Hercegovine Ermedin Demirović mogao bi ovog ljeta napraviti iznenađujući transfer i napustiti redove Stuttgarta, iako ga ugovor sa njemačkim klubom veže do ljeta 2028. godine.
Prema informacijama koje je objavio Sky Sport, za usluge bh. napadača vlada veliko interesovanje, a čak tri kluba prate njegovu situaciju i razmatraju mogućnost dovođenja već tokom aktuelnog prijelaznog roka.
Tri ozbiljna kandidata
Kako navodi isti izvor, Demirovića žele italijanski Juventus, engleski Leeds United i turski Fenerbahče.
Za sada nije poznato da li je neki od zainteresovanih klubova poslao zvaničnu ponudu Stuttgartu, ali interes za bh. reprezentativca je konkretan.
U Stuttgart stigao za 23 miliona eura
Demirović je u Stuttgart stigao prije dvije godine iz Augsburga u transferu vrijednom 23 miliona eura.
Od dolaska u redove Švaba afirmisao se kao jedan od najvažnijih igrača ekipe, zbog čega bi njegov eventualni odlazak predstavljao veliki udarac za njemački klub.
Ostaje da se vidi hoće li Stuttgart biti spreman da se odrekne bh. reprezentativca ili će Demirović i naredne sezone nositi dres bundesligaša.