AKTUELNO NOVI ŠOK ZA HADŽIBEGIĆA: Povrijedio se Krunić?! POTRES U MADRIDU: Klub napustio najbolji igrač! Amar Beganović treće ljetno pojačanje Sarajeva SARAJEVO PUNIM GASOM: Dva nova igrača u istom danu SLUŽBENO: Prvo pojačanje Sarajeva stiglo iz Veleža Široki Brijeg dao otkaz cijelom stručnom štabu ŠOK ZA HADŽIBEGIĆA: Povrijedio se važan igrač Zmajeva! DONIO ODLUKU: Huseinbašić na spisku Njemačke za EP! Na današnji dan Edin Džeko je debitovao za reprezentaciju BiH! PROMETNO U VELEŽU: Rođeni otpisali još jednog igrača

ŠTA JE PROBLEM?
ALARMANTNO: Da smo pobjeđivali u utakmicama odluke...
SAMO JEDNO OD SEDAM...
- 03:20
- 10.10.2020
- Autor: E. Ganibegović
Fudbalska reprezentacija BiH sinoć je u polufinalu baraža izgubila od Sjeverne Irske i oprostila se od nadanja u plasman na EURO.
Ovo je bio četvrti baraž u kojem smo ispali, a sedma od osam utakmica odluke u našoj historiji koju nismo riješili u svoju korist, što je alarmantan podatak.
Prva je bila 2003. Trebala nam je pobjeda protiv Danske u Sarajevu u posljednjem kolu kvalifikacija za EP 2004., ali smo odigrali samo 1:1 i ostali bez plasmana.
Dvije godine kasnije i kvalifikacije za SP 2006. Sličan scenario, gubimo od tadašnje Srbije i Crne Gore u Beogradu s 1:0.
U kvalifikacijama za SP 2010. prvi put smo došli do baraža. U revanš smo ušli sa zaostatkom od jednog gola, trebala nam je pobjeda od 1:0 kako bismo izborili minimalno produžetke, ali smo upravo tim rezultatom poraženi od Portugala.
Za EP 2012. u Poljskoj i Ukrajini imali smo dvije meč lopte. U 10. kolu kvalifikacija trebala nam je pobjeda u Francuskoj za direktan plasman, vodili smo do 77. minute i odigrali 1:1.
Mjesec dana kasnije igrali smo baraž s Portugalom, nakon 0:0 u Zenici s velikim očekivanjima smo otišli u Lisabon, ali doživjeli blamažu - 6:2.
Napokon, jedina historijska utakmica koju smo riješili u svoju korist bila je ona u Kaunasu, 15. oktobra 2013. protiv Litvanije. Trebala nam je pobjeda za direktan plasman na SP u Brazil, a Vedad Ibišević nam je to svojim golom i omogućio. Bilo je 0:1.
I posljednja, prije sinoćnje, bila je utakmica baraža za EURO 2016. protiv Republike Irske. Nakon 1:1 u Zenici, trebao nam je remi od dva ili više postignutih golova ili bilo kakva pobjeda, ali su domaći u Dablinu slavili s 2:0 i prošli dalje.
Šta je problem? Kvalitet, mentalitet ili nešto treće? Pitanja je mnogo, ali jedno je jasno - mogli smo igrati na sedam velikih takmičenja, a igrali smo samo na jednom!
PROMO
Studenti Tehnološkog fakulteta Univerziteta Tuzla posjetili MADI
Počinje sedam najneobičnijih dana u životu Enisa Bešlagića, ali i Binga!
VIKEND NAJVEĆIH KVOTA: Sarajevo 2.70, Bayern 1.80, Liverpool 2.00!
Decenija najboljeg prijateljstva Binga i SOS Dječijih sela u BiH
Nijedna poslovnica trgovačkog lanca Bingo neće raditi za 1. maj
AdmiralBet avion leti 250KM/h! Kiša Freebet-a na igri Aviator!
Bingo Group svu dobit u 2022. reinvestirao u privredu BiH
AdmiralBet poklanja bonus dobrodošlice od 20KM BEZ USLOVA!
Copyright © 2011 - 2021 BHFudbal.ba