MOSTAR

Zrinjski ŽESTOKO kaznio fudbalera za potez protiv Željezničara

WWIN LIGA BIH

Zrinjski je sinoć remizirao na Koševu protiv FK Sarajevo (1:1) u prvom meču četvrtine finala Kupa BiH, te Plemići mogu biti zadovoljni.

Zrinjski sada ima priliku da pred svojim navijačima u revanšu prođe dalje, ali šef struke Mario Ivanković i poslije sinoćnjeg meča naveo je probleme sa povredama i suspenzijama. Nada se da će se nekoliko igrača što prije vratiti u konkurenciju, a sinoć je u 69. minuti šansu sa klupe dobio Matija Malekinušić. Radi se o fudbaleru koji je nedavno prekršio pravilnik kluba i žestoko je kažnjen.

Desilo se to na susretu 18. kola Premijer lige između Zrinjskog i Željezničara. Zrinjski je uz dosta muka slavio 1:0, a na navedenom meču minutažu nije dobio navedeni fudbaler.

Mario Ivanković je odlučio Malekinušića poslati na zagrijavanje, ali ovaj nije postupio profesionalno, čak naprotiv, pa je klub donio odluku o kažnjavanju fudbalera, prenosi Faktor.

U odluci koja je u posjedu Faktora, navodi se da je Malekinušić novčano kažnjen sa 5.000 KM zbog neodgovornog i neprofesionalnog postupka za vrijeme trajanja utakmice Zrinjski - Željezničar ispoljenog u smislu odbijanja i neizvršenja dobijenih zadataka od trenera stručnog štaba kluba da kao igrač sa klupe ide na zagrijavanje kako bi se on, a po potrebi eventualno mogao staviti treneru i ekipi na raspolaganje.

- Počinio je težu povredu opisanu u članu 22. pravilnika Kluba, te se kažnjava novčanom kaznom u iznosu od 5.000 KM - navodi se u odluci.

Malekinušić tako nije zaigrao protiv Željezničara, ali jeste već u narednom kolu protiv Širokog Brijega na Pecari kada je upisao 37 minuta. Kako smo već naveli, sinoć je zaigrao u 69. minuti, te dobio žuti karton u 86. minuti.

VEZANE VIJESTI

MOSTAR

Zrinjski doveo lijevog beka koji je sedam godina proveo u Dinamu

MOSTAR

PRINOVA: Plemići doveli krilnog napadača iz Austrije

MOSTAR

HŠK Zrinjski doveo prvo ljetno pojačanje: Vratio se Sušić!

MOSTAR

Godina za pamćenje: Mario i Rino Ivanković zajedno podigli šampionske pehare

PECARA

Kapiten Širokog Brijega seli u redove novog prvaka BiH?

PROMO

BILDAJ DO BONUSA: Kombinuj tipove za dio od 5.000 KM

SYNOTTIP: Dnevni bonusi i besplatni spinovi su zagarantovani svaki dan

BH Telecom i Sarajevo Film Festival nastavljaju uspješnu saradnju

GUMA M RABLJENA VOZILA SVIH MARKI – IZABERITE BEZBRIŽNOST

SRUŠI REKORDERA: Pogodi veću kvotu i pokupi keš poklon!

EKSKLUZIVA: Ovdje besplatno gledaj Svjetsko klupsko prvenstvo!

Posebna ponuda uređaja u BH Telecomu već od 1 KM!

SRUŠI REKORDERA: Pogodi veću kvotu i pokupi keš poklon!

IZDVOJENO

VIDEO

PARTNERI