AKTUELNO Sve je spremno za spektakl na Mokrom Docu: U Posušje stiže splitski Hajduk Njemački velikan zvanično predstavio Zmaja kao novo pojačanje Borac doveo veliko pojačanje. Stigao veznjak koji je bio prvak Belgije Prvoligaške ambicije: Ključ doveo iskusnog napadača Vico Zeljković najavio: Sprema se revolucija u bh. fudbalu Sučić: Odrastao sam na farmi, muzao sam krave, a baka je platila školu nogometa FIFA zabranila bh. klubu transfere Džeko nije ni zaigrao, a već je na pragu rušenja rekorda Serije A Mogao bi zaigrati za BiH: Fudbaler Barcelone stigao u Mostar Velež ostao bez važnog veziste – Srećković slobodan igrač


HRVATSKA
Je li Premijer ligu BiH kvalitetnija od HNL-a? Rekli bi da jeste...
WWIN LIGA BIH
- 20:10
- 08.02.2025
- Autor: Redakcija
Ko je danas vidio travnjak stadiona u Velikoj Gorici sigurno bi se zapitao kako to da je Hrvatska osvojila dvije medalje na dva posljednja Mundijala te ne tako davno igrala i finale Lige nacija.
Hrvatska i dalje stagnira po pitanju infrastrukture. Ali ako je već problem sagraditi novi ili rekonstruisati postojeći stadion, onda je moguće zategnuti ostale stvari, prenosi SportSport.
Tu se prvenstveno misli na travnjake koji su na nekim stadionima sve osim idealni, pravi primjer je onaj u Velikoj Gorici na kojem domaće utakmice igra Gorica.
U 21. kolu Gorica je posve zasluženo uspjela pobijediti Osijek s minimalnih 1:0, ali stanje travnjaka je bilo zaista u očajnom stanju.
Na društvenim mrežama se pojavila fotografija na kojoj se može vidjeti velika blatnjava mrlja u jednom od kaznenih prostora.
Postavlja se pitanje kako je Disciplinska komisija HNL-a uopće dala licencu za igranje na ovakvom travnjaku gdje igrači rizikuju ozbiljne povrede.
Ako se u obzir uzme cijeli region HNL je najkvalitetnija liga, uslovi za dobivanje licence su poprilično strogi pa je pravo iznenađenje što je dopušteno da se mečevi prvog ranga igraju na ovakvom terenu.
Dosta je klubova iz HNL-a koji na pauzi između dvije sezone promjene terene, međutim očigledno da sa stadionom u Velikoj Gorici to nije slučaj.
Krajem prošle godine se pričalo da bi i Dinamo mogao igrati u Velikoj Gorici kad bude trajala rekonstrukcija Maksimira.
A nakon današnjih prizora upitno je da li će to biti slučaj, osim ukoliko se ne uradi rekonstrukcija travnjaka što bi koštalo između 300.000 i 500.000 eura.
Hrvatska je u posljednjih nekoliko godina zabilježila fantastične rezultate na međunarodnoj sceni, ogroman novac je legao u kase HNS-a pa je pravo iznenađenje zašto je krovna kuća hrvatskog fudbala dopustila da se mečevi najvišeg ranga igraju na ovakvom travnjaku.
PROMO
SYNOTTIP: Dnevni bonusi i besplatni spinovi su zagarantovani svaki dan
BH Telecom i Sarajevo Film Festival nastavljaju uspješnu saradnju
GUMA M RABLJENA VOZILA SVIH MARKI – IZABERITE BEZBRIŽNOST
SRUŠI REKORDERA: Pogodi veću kvotu i pokupi keš poklon!
EKSKLUZIVA: Ovdje besplatno gledaj Svjetsko klupsko prvenstvo!
Posebna ponuda uređaja u BH Telecomu već od 1 KM!
SRUŠI REKORDERA: Pogodi veću kvotu i pokupi keš poklon!
MERIDIAN DOMINACIJA: Pogodi najveću kvotu, uzmi keš!
Copyright © 2011 - 2021 BHFudbal.ba