TRANSFER

Velež doveo napadača sa Haitija, u posljednje dvije sezone dao 36 golova!

PRVO POJAČANJE U JANUARU

Fudbalski klub Velež Mostar obavještava sve svoje članove, navijače i prijatelje Kluba da je Frantz Pierrot od danas novi fudbaler našeg Kluba.

Danas je u Press Room-u stadiona “Rođeni” u prisustvu sportskog direktora Kluba Adnana Mravca potpisan ugovor koji će ovog napadača vezati za Rođene do ljeta 2026. godine.

Frantz Pierrot rođen je 20. aprila 1999. godine u gradu Cap-Haïtien u Haitiju. Posjeduje državljanstvo rodnog Haitija ali i SAD-a. Skoro cijelu svoju karijeru proveo je u Americi, a prvi Klub za koji je nastupao bio je Westchester. Osim pomenutog Kluba nastupao je još i za Reading United, Saint Joseph’s, Boston Bolts, Merrimack, Seacoast United, Uconn Huskies te Houston odakle u februaru 2023. godine prelazi u Irsku drugu ligu u tim Athlone Town. Dobre igre u pomenutom irskom drugoligašu omogućile su mu u januaru prošle godine transfer u Irsku Premier ligu tačnije u Droghedu.

Frantz je u nepune dvije godine u irskim timovima Athlone i Droghedi imao sjajne sezone, te u ukupno 77 nastupa u ova dva tima postigao 36 golova uz 10 asistencija. Vrijedi istaći i da sa Droghedom ima osvojen i jedan trofej a to je naslov pobjednika Kupa Irske.

Novi napadač Rođenih debitovao je i za reprezentaciju Haitija. Bilo je to u martu mjesecu prošle godine kada je Haiti u prijateljskom meču igrao protiv Francuske Gvajane, a Pierrot je u igru ušao početkom drugog poluvremena.

Sigurno je kako će Frantz dodatno pojačati konkurenciju u napadu Rođenih, a mi se nadamo da će naš novi napadač nastaviti sa jednako kvalitetnim igrama kao što je to bio slučaj prije dolaska u naš Klub igrajući u Irskoj.

Našem novom Rođenom želimo puno sreće, zdravlja i zajedničkog uspjeha u našem crvenom dresu.

VEZANE VIJESTI

POJAČANJE

VELEŽ PREDSTAVIO VELIKO POJAČANJE: Stoper stigao iz Turske!

PROBLEMI SA VAR-OM

Šta vrijedi pošten u VAR sobi kada lopov ima pištaljku?

ODLUČIO DERBI

JE LI PRAVDA ZADOVOLJENA? Savez žestoko kaznio Jelića!

LEGENDA VELEŽA

Podsjetnik kako se postaje veličina: Bajević je sam poništio svoj gol!

SAOPŠTENJE VELEŽA

OGLASILI SE IZ VELEŽA: Jelićev propust je skandalozan!

PROMO

SUV KOJI MOŽETE PRIUŠTITI: Novi Duster potpuno opremljen za 47.900 KM

AKO STE PUNOLJETNI: Odmah možete dobiti 130 KM na račun

Kladi se na Sarajevo-Borac u Meridianu: Najveće kvote i najraznovrsnija ponuda

SYNOTtip: Doživite iskustvo jedinog stvarnog online kazina u BiH

KLADI SE UŽIVO: Skini najveću kvotu za dio od 8.000 KM

ULTRA BET BOOST TURNIR: Pojačaj kvote za moćnih 30.000 KM

CASHCOASTER U MERIDIANU: Prilika da zgrabiš dio od 200.000 KM

Meridian ima najveće kvote za Premijer ligu: Aston Villa 2.85, Brighton 2.15

IZDVOJENO

VIDEO

PARTNERI