AKTUELNO Mogao bi zaigrati za BiH: Fudbaler Barcelone stigao u Mostar Velež ostao bez važnog veziste – Srećković slobodan igrač Zrinjski doveo lijevog beka koji je sedam godina proveo u Dinamu Jedan od ključnih igrača ostaje među Rođenima! Povremeni reprezentativac BiH Rade Krunić pjevao himnu Srbije u Rusiji Barcelona sutra isplaćuje dug: Miralem Pjanić je među onima koji dobijaju novac Otkriven razlog zašto Amar Dedić još nije predstavljen u Benfici Ibrahim Šehić pred velikim transferom Nikola Katić dogovorio transfer u Schalke, ponovo će sarađivati s bh. trenerom Briljatni Zmajevi osvojili zlato u Hrvatskoj i izborili plasman na...


SRBIJA
BAŽDAR SE PREDOMISLIO: Neće igrati za Srbiju, oblači dres BiH!
ROĐENI NOVOPAZARAC
- 14:47
- 01.11.2024
- Autor: BHFudbal.ba
Talentovani napadač Samed Baždar (20) u budućnosti bi trebao nastupati za reprezentaciju Bosne i Hercegovine, pošto je odlučio promijeniti nacionalni dres i odreći se onog Srbije.
Rođeni Novopazarac trenutno igra za špansku Zaragozu, a list Periodico de Aragon javio je da je završio sve procedure potrebne da dobije dokumente da u budućnosti postane seniorski reprezentativac Bosne i Hercegovine.
Prethodno je nekadašnji napadač beogradskog Partizana i obrisao sve fotografije u dresu Srbije sa svojih profila na društvenim mrežama, a sada je preostalo samo da čeka poziv selektora Zmajeva Sergeja Barbareza.
Podsjetimo, Baždar se u martu našao na spisku Srbije koji je sačinio Dragan Stojković Piksi te je tada i debitovao za Orlove, ali na prijateljskom meču protiv Kipra.
"Kao prvo, uopće nemam pasoš Bosne i Hercegovine. Niko me nije kontaktirao iz tamošnjeg saveza, da jeste odgovor bi bio ovakav kakav vama prenosim: moj izbor je samo Srbija i tu sve ostalo gubi smisao", poručio je Baždar za srbijanski Telegraf prije samo pet mjeseci, no sada se predomislio.
Pošto je duel s Kiprom bio prijateljski, Baždar je i dalje imao priliku da promijeni odluku za koju će reprezentaciju igrati, što je očito i učinio.
Njegova tržišna vrijednost na Transfermarktu procjenjuje se na 4 miliona eura, a podsjećamo, prethodno je Baždar prošao i sve omladinske selekcije Srbije u kojim je bio i kapiten.
Sa Zaragozom je trenutno dio drugog ranga španskog nogometa, a Baždar je ove sezone u Segundi postigao četiri gola i upisao jednu asistenciju na ukupno 11 utakmica, piše Klix.
Zaragoza zauzima visoku četvrtu poziciju na tabeli i do kraja sezone borit će se za promociju u elitni rang španskog nogometa.
PROMO
SYNOTTIP: Dnevni bonusi i besplatni spinovi su zagarantovani svaki dan
BH Telecom i Sarajevo Film Festival nastavljaju uspješnu saradnju
GUMA M RABLJENA VOZILA SVIH MARKI – IZABERITE BEZBRIŽNOST
SRUŠI REKORDERA: Pogodi veću kvotu i pokupi keš poklon!
EKSKLUZIVA: Ovdje besplatno gledaj Svjetsko klupsko prvenstvo!
Posebna ponuda uređaja u BH Telecomu već od 1 KM!
SRUŠI REKORDERA: Pogodi veću kvotu i pokupi keš poklon!
MERIDIAN DOMINACIJA: Pogodi najveću kvotu, uzmi keš!
Copyright © 2011 - 2021 BHFudbal.ba