LIGA PRVAKA

Real velikim preokretom do trijumfa protiv Borussije

LIGA PRVAKA

Fudbaleri Real Madrida i Borussije Dortmund odigrali su večeras na stadionu “Santiago Bernabeu“ jedan od derbija trećeg kola UEFA Lige šampiona. Spektakularna utakmica završena je pobjedom domaćina nakon velikog preokreta rezultatom 5:2, javlja Anadolu.

Real je ofanzivno otvorio utakmicu, a prvu ozbiljniju priliku imao je Kilyan Mbappe, ali je njegov udarac s desetak metara završio pored gola. U nastavku je Borussija, ipak, uspjela primiriti domaćine, pa u narednih dvadesetak minuta nije bilo pretjeranih uzbuđenja. Onda je u 30. minuti odličnu akciju gostiju pogotkom završio Donyell Malen za vodstvo 1:0. Samo četiri minute kasnije novi šok za domaće igrače i navijače. Malen je ovog puta asistent, a strijelac Jamie Gittens. U 36. minuti Real je u istom napadu imao dvije sjajne šanse, ali je lopta nakon šuta Rodryga pogodila prečku, a zatim i poslije pokušaja Jude Bellinghama i odbila se na gol liniju.

Real je krenuo silovito u drugom poluvremenu i brzo je stvorio prvu veliku šansu, ali je udarac Lucasa Vazqueza u 52. minuti izblokiran. U istom napadu pokušao je i Vinicius Junior, ali je njegov udarac zaustavio golman Gregor Kobel. Realu se pritisak isplatio u 60. minuti, kada je sjajno centrirao Mbappe, a Antonio Rudiger glavom loptu poslao u mrežu. Samo dvije minute kasnije “kraljevski klub“ stiže do izjednačenja, a strijelac je Vinicus Junior. Preokret Reala kompletitrao je Vazgez prelijepim golom u 83. minuti, a pobjedu potvrdio sa još dva gola razigrani Vinicus Junior, koji je tako upisao i hat-trick.

U Torinu su se sastali Juventus i Stuttgart, a susret je završen iznenađujućom pobjedom gostiju rezultatom 1:0. Vrijedi kazati da su gosti bili dosta bolji rival te su stvorili bolje prilike, ali sve do samog finiša nisu uspjeli zatresti mrežu domaćina. 

Najbolju šansu u prvom poluvremenu za goste je imao Ermedin Demirović koji je u 29. minuti pogodio stativu. U drugom dijelu Stuttgartt je imao i penal u 86. minuti, ali je udarac Enza Milota odbranio Mattia Perin. Ipak, nagrada za sjajnu igru stigla je u sudijskoj nadoknadi kada je za veliki trijumf gostiju pogodio El Bilal Toure.

Rezultati trećeg kola večerašnjih utakmica: Milan – Club Brugge 3:1, Monaco – Crvena zvezda 5:1, Arsenal – Shakhtar 1:0, Aston Villa – Bologna 2:0, Girona – Slovan Bratislava 2:0, Juventus – Stuttgart 0:1, Paris Saint-Germain – PSV Eindhoven 1:1, Real Madrid – Borussia Dortmund 5:2, Sturm Graz – Sporting Lisabon 0:2.

U srijedu susrete trećeg kola igraju: Atalanta – Celtic, Brest – Bayer Leverkusen, Atletico Madrid – Lille, Barcelona – Bayern, Benfica – Feyenoord, Manchester City – Sparta Prag, RB Leipzig – Liverpool, RB Salzburg – Dinamo Zagreb, Young Boys – Inter.

VEZANE VIJESTI

NJEMAČKA

Irfan Peljto pregledao VAR snimak, pa dosudio penal za PSG

NAŠ NAJBOLJI SUDIJA

PELJTO DIJELI PRAVDU U LIGI PRVAKA: Ponovo sudi velikanima!

LIGA PRVAKA

UEFA ponovo ukazala povjerenje Peljti: Sudi Ligu prvaka!

LIGA PRVAKA

Prije osam godina vozio viljuškar, ove sedmice heroj u Ligi prvaka

BH. SUDIJA

Miloš Gigović nagrađen, glavni sudija utakmice Salzburg - PSG!

PROMO

NAJVEĆA LUCKY'S 6 TRKA IKADA: U finišu vrtoglavih 30.000 KM

AKCIJSKA PONUDA: Novi Renault Captur za samo 38.900 KM

EARLY PAYOUT TURNIR: Najbrži put do 30.000 KM

Meridian danas pojačava depozit: Ne propusti 50 posto bonusa!

Kladi se na finale Australian Opena u Meridianu: Najveći broj teniskih specijala na jednom mjestu

Meridian: Saznaj na šta sve možeš da se kladiš

Padel Business League: Turnir koji spaja sport i poslovanje

LUCKY’S 6 LOSER U MERIDIANU: Potpuni promašaj pretvara u slavlje

IZDVOJENO

VIDEO

PARTNERI