AKTUELNO Irfan Peljto ostao u elitnoj grupi UEFA-inih sudaca Kolone ispred Grbavice, svi žele ulaznicu za Koper Novi sjajan posao GOŠK-a: Iz Gabele u redove slovenskog prvaka Olimpije Velež potvrdio: Ostaje im jedan od najvažnijih igrača GOŠK iz Gabele ne posustaje: Ispali iz lige, ali grade krov na stadionu! Stravični snimci izgorjelog auta u kojem su poginuli Jota i njegov brat Džeko se bez jedne riječi oprostio od poginulog Dioga Jote Poginuo Diogo Jota (28), velika nogometna zvijezda Liverpoola Željezničar slavio protiv Zrinjskog u Mostaru Ljajić će predvoditi Pazarce u historijskom evropskom izazovu


SARAJEVO
Katić: Smetaju mi priče o vjeri, tu smo radi ljubavi prema državi
LIGA NACIJA "A"
- 13:28
- 13.10.2024
- Autor: BHFudbal.ba
Održana je zvanična press konferencija fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine pred duel sa Mađarskom koji nas očekuje u četvrtom kolu Lige nacija.
Pored selektora Sergeja Barbareza, danas je na press kofnerenciji bio i defanzivac Nikola Katić koji je već upisao pet nastupa za reprezentaciju, prenosi SportSport.
Katić je dobio i zanimljivo pitanje od strane novinara, a na kraju je dao jasan i precizan odgovor.
Kada govorimo o kultu reprezentacije, vidjeli smo ruku na srcu tokom himne. Koliko značaja pridajete tome?
"Maloprije sam govorio o sitnicima, volio bih da završimo tu priču. Svi su ovdje svojom voljom i željom i za mene je apsurdno da se u ovoj državi ljudi dijele na neke strane. Svi smo tu da donesemo boljitku", rekao je Katić i nastavio:
"Trebali bi konačno prestati s time. Evo vidimo Jablanicu, svi su bili zajedno i niko nije pitao ko je Hrvat, Bošnjak, Srbin ili ko je koje vjere. Ja nisam dio te ratne priče."
"Meni već duže vrijeme smeta što se priča o tome ko je koje vjere i ko je stavio ruku na srce. Mislim da smo svi tu sa istom željom i ljubavi prema državi", zaključio je Nikola Katić.
Imate li osjećaj da vam je selektor kao saigrač, kao neki kapiten? Kako se stvara kult reprezentacije?
I kapetan, i prijatelj, i otac, i ne samo selektor, već svi u stručnom štabu. Redovno nam ponavljaju koliko svi značimo i ulijevaju nam vjeru da smo na pravom putu. Kult reprezentacije i rezultati se stvaraju kroz sitne detalje. Možda bi vam to zvučalo smiješno, ali ima mnogo takvih sitnica.
Tražili su više trke, požrtvovanosti i sinergije, i to je dokaz da smo na pravom putu. Atmosfera je bila sjajna, zahvaljujemo navijačima. Težimo tome da, i kad stadion utihne nakon primljenih golova, navijači nastave navijati i pokušamo staviti protivnika pod pritisak."
PROMO
BILDAJ DO BONUSA: Kombinuj tipove za dio od 5.000 KM
SYNOTTIP: Dnevni bonusi i besplatni spinovi su zagarantovani svaki dan
BH Telecom i Sarajevo Film Festival nastavljaju uspješnu saradnju
GUMA M RABLJENA VOZILA SVIH MARKI – IZABERITE BEZBRIŽNOST
SRUŠI REKORDERA: Pogodi veću kvotu i pokupi keš poklon!
EKSKLUZIVA: Ovdje besplatno gledaj Svjetsko klupsko prvenstvo!
Posebna ponuda uređaja u BH Telecomu već od 1 KM!
SRUŠI REKORDERA: Pogodi veću kvotu i pokupi keš poklon!
Copyright © 2011 - 2021 BHFudbal.ba