DOBOJ

JAGODIĆ NA ISKUSTVO: Sloga slavila protiv Širokog!

6. KOLO WWIN LIGE BIH

U utakmici šestog kola WWin lige Bosne i Hercegovine, FK Sloga Meridian je na stadionu Luke u Doboju ugostila ekipu NK Široki Brijeg.

Konačan rezultat utakmice glasio je 1:0 u korist ekipe Vlade Jagodića.

Prvu pravu priliku imali smo već u petoj minuti utakmice, tada je Grabež ubacio, a Vidić šutira pored gola.

Samo dvije minute kasnije šutiraju i gosti. Iličić je uputio udarac, ali brani Halkić.

Igrala se 22. minuta utakmice kada je Vidić imao veliku šansu. Prusina je promašio loptu, a Vidić šutira preko gola.

Ipak, samo minutu kasnije Vidić se iskupio za ovaj promašaj. Loptu je ubacio Karać, a Vidić lagano matira Tomića za vodstvo Sloge od 1:0.

Iz VAR sobe su potvrdili da Vidić nije bio u nedozvoljenoj poziciji, te da ofsajda nije bilo.

Do kraja prvog poluvremena imala je Sloga dvije šanse, ali su udarci Milićevića i Kvesića bili neprecizni.

Širokobriježani su bolje otvorili drugo poluvrijeme, te je Chinedu već u 48. minuti zaprijetio, ali lopta je otišla pored gola.

U 56. minuti utakmice sjajne makazice Bagarića, ali Pavlović fenomenalno brani njegov udarac i ostaje 1:0.

Ipak, Širokobriježane u naletu je zaustavio crveni karton u 60. minuti utakmice.

Nakon intervencije iz VAR sobe, Haris Halkić je donio odluku da isključi Filipa Tarabu.

Do kraja utakmice pokušao je Momčilo Mrkaić za Slogu u 65. minuti utakmice, ali lopta odlazi pored gola.

Nakon crvenog kartona tempo utakmice je dosta opao, te se igralo veoma sporo.

U finišu utakmice Haris Halkić je na hlađenje poslao i Dejana Poparu koji je zaradio direktan crveni karton.

Pogodio je Momčilo Mrkaić u 93. minuti utakmice, ali je isti pogodak poništen zbog nedozvoljene pozicije.