MAĐARSKA

BORAC NA KORAK OD ČUDA: Banjalučani remizirali u Mađarskoj

KVALIFIKACIJE ZA EVROPSKU LIGU

Fudbaleri banjalučkog Borca odigrali su remi bez pobjednika (0:0) u prvom meču playoffa Evropske lige protiv mađarskog Ferencvaroša u gostima.

Bezidejni domaćin je jalovo napadao, a Borac se znalački i sjajno odbranio i to je možda i najbolji opis ove utakmice.

Prvi prijeti Borac u 14. minuti. Jovo Lukić se u prijemu lopte prsima oslobodio svog čuvara, okrenuo, ali udarac nije bio tako dobar i lopta je otišla preko gola.

Mađari potom brzo uzvraćaju. Knoester je sjajno glavom šutirao s vrha peterca, golman Borca nekako brani.

U samom finišu prvog dijela oba tima su mogla do gola. Veliku šansu za Borac nije iskoristio Savić, a za domaće Varga. Mreže su ostale netaknute.

Drugo poluvrijeme nije ponudilo gotovo pa ništa vrijedno pomena. Uglavnom se na sredini terena vodila velika bitka, a golman Manojlović je u nekoliko navrata intervenisao za svaki slučaj.

Ostalo je 0:0 i prvak Bosne i Hercegovine je tako došao do jako povoljnog rezultata uoči revanša koji se za sedam dana igra u Banjaluci.