TUZLA

Posušje bez problema savladalo Slobodu u Tuzli

DRUGO KOLO

Fudbaleri Posušja savladali su danas na gostovanju ekipu Slobode u utakmici drugog kola WWin lige BiH, a na kraju je rezultat glasio 2:0 za goste iz Hercegovine.

U uvodnih petnaestak minuta susreta na Tušnju je proteklo u igri između dva šesnaesterca bez pravih prilika, a prva ozbiljna šansa je viđena tek u 16. minuti, kada je Boban šutirao preko gola.

Nakon Bobanove šanse, uslijedio je ponovo nešto mirniji i tvrđi period igre, te promjene rezultata nije bilo sve do 37. minute, kada je Posušje iz prve prave prilike došlo do vodstva preko Brune Jenjića.

Budući da do kraja prvog dijela susreta više nije bilo uzbuđenja na terenu, Posušje je na odmor otišlo sa prednošću od jednog gola, prenose Vijesti.

U 48. minuti Posušje je povelo. Rozić je prvo pogodio stativu, a onda iz drugog pokušaja postigao pogodak za 2:0.