MOSTAR

Željezničar preokrenuo protiv Veleža i nakon osam godina slavio u Mostaru

DRUGO KOLO

Fudbaleri Željezničara slavili su u derbi utakmici drugog kola WWWin lige Bosne i Hercegovine u gostima protiv Veleža rezultatom 2:1.

Kada se sve sabere i oduzme, možemo konstatovati kako je ovo zaslužena pobjeda ekipe Denisa Ćorića, posebno nakon što su preokrenuli rezultat.

Meč je odigran pred gotovo ispunjenim tribinama u zaista sjajnoj atmosferi na Areni Rođeni.

U prvom poluvremenu gosti su prikazali nešto više od igre. Udarac Boljevića završipo je na prečki, dok Hiroš nije pogodio u situaciji jedan na jedan sa golmanom.

Mreže su ostale netaknute nakon prvih 45 minuta. U nastavku tri gola i preokret gostiju iz Sarajeva.

Velež je prvi poveo i to u 53. minuti kada je Mlinarić glavom pogodio nakon ubačaja Oreča sa desne strane.

Nakon gola intezitet igre je naglo opao, a onda je rezervista Plavih Odanika stupio na scenu. Sjajno je Nigerijac pogodio nakon ubačaja Markovića sa strane.

Željezničar se tu nije zaustavio jer je ubrzo nakon toga u potpunosti preokrenuo.

Sjajnu soloakciju golom je završio Aleksandar Boljević za veliko slavlje igrača i navijača Željezničara, koji su u ovom meču u velikom broju bodrili svoj tim.

Do kraja utakmice Velež je mogao do poravnanja, ali golova ipak nije bilo i Plavi su stigli do prve pobjede na Areni Rođeni još od marta 2016. godine.