FARSKI OTOCI

Borac s igračem manje izborio dobar rezultat za uzvrat

KVALIFIKACIJE ZA KONFERENCIJSKU LIGU

Fudbaleri Borca izgubili su na gostovanju kod Klaksvika u prvoj utakmici 3. pretkola Evropa lige rezultatom 2:1.

Meč na Farskim Ostrvima nije najbolje počeo za prvaka Bosne i Hercegovine. Klaksvik je poveo u 10. minuti preko Pala Kletskarda (Pall Klettskard), a Borac se u meč vratio nakon pola sata igre i bizarnog autogola.

Naime, Jovo Lukić je zaobišao golmana, a onda odigrao povratnu loptu. Tražio je nekog od saigrača, a lopta se odbila od dva igrača Klaksvika, pa od golmana i završila u golu.

Međutim, novi problemi za Banjalučane pojavili su se pet minuta kasnije kada je Sebastijan Erera (Herrera) zaradio crveni karton.

Da stvar bude gora po prvaka BiH, Klaksvik je do gola došao iz slobodnog udarca koji je skrivio Erera. Arni Frederiksberg je to lukavo izveo i pogodio za 2:1.

Borac se u drugom poluvremenu odlično branio s igračem manje i zadržao aktivan rezultat i dobre šanse da u revanš susretu proba proći Klaksvik.

Revanš utakmica ova dva rivala igra se za sedam dana u Banjoj Luci.