GRBAVICA

Velež na Grbavici remizirao sa Interom iz Andore

KVALIFIKACIJE ZA KONFERENCIJSKU LIGU

Fudbaleri mostarskog Veleža večeras su remizirali sa ekipom Intera iz Andore 1:1 u okviru 1. kola kvalifikacija za Ligu konferencija.

Ekipa iz Andore je pokazala da danas nema amatera u Evropskom fudbalu i da će Velež u drugoj utakmici morati bolje odigrati kako bi prošli dalje.

Rođeni su prvi zaprijetili i to u dva navrata preko Omara Pršeša koji je sa distanci šutirao pored gola.

Neugodni i brzonogi gosti su se sa druge strane uglavnom oslanjali na kontre, a jedna takva im se isplatila u 33. minuti susreta.

Joan Lopez je pobjegao odbrani Mostaraca i udarcem uz dosta sreće matirao Hadžikića za muk na Grbavici.

U drugom poluvremenu Velež je zaigrao dosta bolje i to nakon ulaska Haskića i Lohana.

Upravo je ovaj drugi i pogodio u 65. minuti. Ubacio je Oreč, a Lohan također uz malo sreće pogodio gol gostiju, prenose Vijesti.

Velež je nakon toga nastavio sa napadima. Nekoliko je prilika imao Haskić, no mreže su do kraja mirovale i Rođeni će u revanšu morati slaviti ukoliko žele ponovo da se sastanu sa grčkim AEK-om.