EURO 2024

ŠOK ZA HRVATSKU: U posljednjim sekundama ostali bez pobjede!

REMI PROTIV ITALIJE

Fudbalske reprezentacije Hrvatske i Italije remizirali su 1:1 u trećem odlučujućem kolu grupe "B" Evropskog prvenstva (EURO 2024) za plasman u osminu finala, javlja Anadolu.

U utakmici koja se igrala u njemačkom Leipzigu, Hrvatska je povela preko Luke Modrića u 55. minuti, ali je reprezentacija Italije izjednačila u 98. minuti golom Mattiaja Zaccagnija i osigurala plasman u osminu finala.

U drugom duelu iste grupe, reprezentacija Španije, koja je već ranije osigurala plasman u nokaut fazu, savladala je selekciju Albanije rezultatom 1:0. Strijelac za Špance je bio Ferran Torres u 13. minuti utakmice.

Prvo mjesto u grupi je osvojila selekcija Španije sa devet bodova, Italija je druga s četiri boda, dok Hrvatska ima dva. Albanija je na začelju tabele s jednim osvojenim bodom.