AKTUELNO Potop na Marakani: Engleska deklasirala Srbiju 5:0! Velika borba Zmajeva, ali nedovoljno: Austrija slavila protiv BiH! Gledajte UŽIVO/LIVE utakmicu BiH - Austrija (VIDEO) Barbarez iznenadio izborom startne postave za meč sa Austrijom! Historijski dan: Potpisan sporazum o nacionalnom stadionu u Zenici Večerašnji duel u Zenici: Muslić otkrio za koga će navijati Barbarez prelomio: Evo ko će duel s Austrijom gledati s tribina! BiH protiv Austrije za Mundijal: Za svaki gol Zmajeva poklanjamo ti 10 KM Super talentirana braća Omerović poput Vanje i Sergeja Milinković Savić Caffe Ćošak izborio Eurocup: Sarajevo dobija predstavnika na velikoj evropskoj sceni



MOSTAR
PRVO VELEŽ PA ZRINJSKI: Plemići ostali bez trenera
SPORAZUMNI RASKID UGOVORA
- 12:22
- 20.06.2024
- Autor: Redakcija
HŠK Zrinjski Mostar želi službeno potvrditi sporazumni raskid ugovora s glavnim trenerom Željkom Petrovićem.
S obzirom na činjenicu da je iza gospodina Petrovića uspješnih šest mjeseci na klupi Plemića, a što je okrunjeno osvajanjem Kupa BiH, HŠK Zrinjski želi jasno naglasiti da su na današnjem razgovoru u obzir uzete sve okolnosti nakon čega je postignut dogovor o razlazu koji je bio prijateljski.
– Odluka o prijedlogu za sporazumnim raskidom ugovora nije bila lagana, ali s obzirom na veliku odgovornost koju ima Uprava, tu odluku ipak smatramo ispravnom. Željko Petrović je trener s velikim renomeom i sretni smo što je prije šest mjeseci pristao biti naš trener, a ostvareni rezultati i osvojeni Kup su najbolji pokazatelj da smo tada donijeli ispravnu odluku o njegovom angažmanu. Ispred nas je još jedna sezona u koju ulazimo s velikim očekivanjima i ambicijama, a s obzirom na renome gospodina Petrovića i mogućnost odlaska u neki inozemni klub i prije naših europskih utakmica, morali smo se okrenuti rješenju koje smatramo jednako dobrim, a koje nam istovremeno jamči kontinuitet u radu, izjavio je predsjednik Uprave Denis Lasić.
S obzirom na iznad navedeno, HŠK Zrinjski odlučio je novim šefom stručnog stožera imenovati Marija Ivankovića, koji će danas u 18.30 sati okupiti momčad i krenuti u pripreme za novu sezonu.
Željko Petrović glavnim trenerom Plemića je imenovan 5. siječnja, službeni debi upisao je u Kup utakmici protiv Slavije (3:0), dok je Zrinjski pod njegovom palicom u 22 utakmice upisao 18 pobjeda, tri remija i jedan poraz.
PROMO
BiH protiv Austrije za Mundijal: Za svaki gol Zmajeva poklanjamo ti 10 KM
Uhvati sportski bonus subotom u Meridianu!
Sportska sedmica na My TV u BH Telecomu!
Eurobasket turnir: Svaki tiket se broji!
Eurobasket specijali u Meridianu su SPECIJALNI: Sve što zamisliš možeš pronaći u Meridianovoj ponudi
VELIKA GUMA M AKCIJA: Vaš novi automobil je bliže nego ikada!
Lige petice u Meridianu startuju jako: Čeka te Bet boost turnir i nevjerovatne ponude
Pratite najuzbudljivije utakmice domaćeg fudbala uživo na MY TV!
Copyright © 2011 - 2021 BHFudbal.ba