EURO 2024

EURO 2024: Škotska i Švicarska remizirali rezultatom 1:1

REMI

Fudbalske reprezentacije Škotske i Švicarske remizirali su 1:1 u drugom kolu grupe "A" Evropskog prvenstva 2024. (EURO 2024) koje se igra u Njemačkoj, javlja Anadolu.

Utakmica se igrala na "RheinEnergieStadionu" u Kelnu, a prvi su poveli Škoti u 13. minuti golom Scotta McTominaya.

Selekcija Švicarske je izjednačila u 26. minuti prekrasnim pogotkom Xherdana Shaqirija.

U nastavku su obje selekcije imale po nekoliko dobrih šansi, ali se rezultat nije mijenjao, a ovim remijem Švicarska je došla na korak od osmine finala, dok i Škotska još uvijek ima šansu za plasman dalje.

U istoj grupi, domaća reprezentacija Njemačke je ranije u srijedu savladala Mađarsku rezultatom 2:0 i izborila osminu finala EURO 2024.

Švicarska je sada na drugom mjestu grupe "A" sa četiri boda, odnosno dva manje od lidera Njemačke. Škotska je treća s jednim osvojenim bodom, dok je Mađarska bez bodova.

U posljednjem kolu sastaju se Švicarska i Njemačka te Mađarska i Škotska, a utakmice su na rasporedu u nedjelju u 21:00 sat.