ILIDŽA

Hajradinović i Tabaković hvale atmosferu među Zmajevima

PRIJATELJSKI MEČEVI (Foto:Klix.ba)

Bh. nogometni reprezentativaci Haris Hajradinović i Haris Tabaković najavili su predstojeće utakmice protiv Engleske i Italije, piše Klix.

Hajradinović je nakon sjajne sezone u Kasimpaši na okupljanje Zmajeva stigao pun elana i nada se da će novi stručni štab uspjeti preokrenuti situaciju u našu korist.

"Svi momci rade punom parom i maksimalno se spremamo za Englesku, a poslije i Italiju. Odlična je atmosfera, stručni štab radi najozbiljnije što može. Protiv Ukrajine smo pokazali da možemo igrati i protiv najkvalitetnijih selekcija, a tome se nadamo i protiv Engleza i Italijana. Tu je dosta novih momaka i ne sumnjam da ćemo dati maksimum", kazao je Hajradinović.

Haris Tabaković je sezonu okončao kao najbolji strijelac 2. Bundeslige sa 22 postignuta pogotka i nogometaš Herhe očekuje više prostora za igru u nacionalnom dresu.

"Očekivanja su pozitivna, jer se dosta toga promijenilo. Dobra je atmosfera i treninzi su intezivni, što ja volim. Konkurencija je jaka, ali u reprezentaciji se ego mora ostaviti po strani, jer se igra za ekipu. Nadam se da ću igrati, vidi se da stručni štab ima neki plan od prvog treninga", rekao je napadač Herthe.

Tabaković je poručio da mu je svejedno da li igra u formaciji s još jednim napadačem ili krilima, te da mu je jedino važno da dobija upotrebljive lopte u kaznenom prostoru.

Podsjetimo, Zmajevi će u junu odigrati dvije prijateljske utakmice i to obje na gostujućem terenu.

Prvo ćemo 3. juna gostovati u Newcastleu kod Engleske dok ćemo šest dana kasnije gostovati u Empoliju protiv Italije.

VEZANE VIJESTI

ZENICA

Barbarez iznenadio izborom startne postave za meč sa Austrijom!

BILINO POLJE

Večerašnji duel u Zenici: Muslić otkrio za koga će navijati

ZENICA

Barbarez prelomio: Evo ko će duel s Austrijom gledati s tribina!

ZENICA

Zmajevi večeras love pobjedu protiv Austrije

SARAJEVO

Barbarez: Da idem na bod protiv Austrije, ne bih bio tu!

PROMO

BiH protiv Austrije za Mundijal: Za svaki gol Zmajeva poklanjamo ti 10 KM

Uhvati sportski bonus subotom u Meridianu!

Sportska sedmica na My TV u BH Telecomu!

Eurobasket turnir: Svaki tiket se broji!

Eurobasket specijali u Meridianu su SPECIJALNI: Sve što zamisliš možeš pronaći u Meridianovoj ponudi

VELIKA GUMA M AKCIJA: Vaš novi automobil je bliže nego ikada!

Lige petice u Meridianu startuju jako: Čeka te Bet boost turnir i nevjerovatne ponude

Pratite najuzbudljivije utakmice domaćeg fudbala uživo na MY TV!

IZDVOJENO

VIDEO

PARTNERI