PREMIJER LIGA BIH

UVJERLJIVA POBJEDA: Široki Brijeg na Pecari razbio Borac

BANJALUČANI IDU KUĆI SA TRI GOLA U MREŽI

Široki Brijeg je "razbio" Borca u derbiju petog kola. Karačićevi izabranici upisali su više nego zasluženo uvjerljivu pobjedu 3:0.

"Plavo-bijeli" su poveli u 23. minuti. Nakon "skraćenog kornera" najviši u skoku bio je Radeljić i udarcem glavom "zakucao" loptu u mrežu iza leđa Pavlovića.

Na 2:0 povisio je Jović u 37. minuti. Ćorić je sjajno proigrao Cipetića koji je srušen u kaznenom prostoru i Bilbija je pokzao na kazneni udarac. Jovićev udarac s bijele točke Pavlović je obranio, ali lopta se odbila ravno na nogu napadača Širokog koji nije propustio popravni - 2:0.

Sve dvojbe oko pobjednika, ako ih je uopće i bilo, nestale su početkom drugog poluvremena. Sjajnu akciju domaćih započeo je Ćorić, a okrunio Pervan - 3:0.

Uz ove golove Širokobriježani su propustili još nekoliko odličnih prigoda - Marić u 11., Vukoja u 44. i Jurilj u 84. minuti. S druge strane, Borac je razočarao, gosti su zaprijetili samo u 19. i 66. minuti preko Markovića i Milojevića, nedovoljno da izbjegnu uvjerljiv poraz protiv razigranih "Plavo-bijelih".