4. KOLO

CRVENI ALARM U MOSTARU: Borac nanio novi poraz Zrinjskom!

DERBI U BANJA LUCI

U derbiju 4. kola M:tel Premijer lige BiH Borac je sa 1:0 slavio protiv mostarskog Zrinjskog.

Već u petoj minuti Stojan Vranješ je doveo Banjalučane u vodstvo. Almedin Ziljkić je prošao po lijevoj strani, ubacio loptu u peterac, a Vranješ pospremio loptu iza leđa Dinka Horkasa.

Do kraja prvog poluvremena igralo se većinom na sredini terena. Zrinjski je imao nekoliko prilika, ali bez promjene rezultata.

Drugo poluvrijeme donijelio je dvije dobre prilike Zrinjskog za izjednačenje. Najprije je Govedarica pokušao u 67. minuti, a dvije minute kasnije loptu je tik pored desne stative gola Borca.

Borac je ovom pobjedom izbio na drugo mjesto sa devet osvojenih bodova, ali i utakmicom više od Sarajeva. Zrinjski je sa četiri boda na osmoj poziciji.

Borac - Zrinjski 1:0 (Vrenješ 5')

Borac: Pavlović, Kujundžić, Jovanović, Danilović, Dujaković, Vojnović, Lukić, Vranješ, Milojević, Ziljkić, Zakarić. Još su igrali: Radulović, Ćosić, Kajkut, Cruz i Bosančić.

Zrinjski: Horkaš, Ćorluka, Zlomislić, Barbarić, Stojkić, Todorović, Mašić, Jakovljević, Trebotić, Enin, Tičinović. Još su igrali: Govedarica, Filipović, Kunić, Bekić, Zec.