BANJA LUKA

'LIČNOSTI SEDMICE': Mateo Musa i njegovi pomoćnici

SRAMOTE BH. FUDBALA

Fudbalska utakmica banjalučkog Borca i Sarajeva podigla je mnoge obrve, ali ni zbog koga više nego zbog veoma upitnih odluka glavnog sudije Matea Muse, kao i njegovih pomoćnika Hasana Nanića i Gorana Ilinčića.

Tokom čitavog toka utakmice Musa je bio posebno „lak na obaraču“ kada je u pitanju bilo davanje žutih kartona gostujućim fudbalerima, pa su gosti utakmicu završili sa šest. Utakmica je okončana s omjerom 14-31 u dosuđenim faulovima, koji je nepoznanica za derbi u bilo kojoj malo uređenijoj ligi evropskog ili svjetskog fudbala, piše Avaz.

Kao šlag na tortu i trešnjica na vrhu došao je pogodak duboko u sudijskoj nadoknadi utakmice. Prvobitno je sudija Musa produžio susret sedam minuta, zbog samo njemu poznatih razloga, a onda se desio i kobni trenutak u petoj minuti nadoknade kada je Zoran Kvržić, fudbaler Borca, iz ofsajda koji bi i laiku bio očit, postigao gol za izjednačenje i spas svoje ekipe.

Musin pomoćnik Goran Ilinčić, koji se nalazio u liniji s igračima, odlučio je ne podići svoju zastavicu i okrenuti glavu na apsurdnu situaciju u šesnaestercu Sarajeva.

Bravo, Musa i kolege, činite bh. fudbal i njegove ljubitelje zaista ponosnima.

VEZANE VIJESTI

WWIN LIGA BIH

Pogledajte ko je dobio najvise ŽUTIH kartona u sezoni 2024/25: Neki grublji, a neki (pre)disciplinovani?

BANJA LUKA

Zato što je Vico Zeljković Srbin i familija mu je Dodik, odjednom sam ja ispao četnik

KOŠEVO

Stiže li na Koševo tandem Borca i veznjak Širokog?

MOSTAR

Zrinjski protiv Igmana želi osigurati devetu titulu prvaka BiH

MOSTAR

Fijasko u Zenici: Evo koliko je navijača gledalo utakmicu Superkupa

PROMO

MERIDIAN DOMINACIJA: Pogodi najveću kvotu, uzmi keš!

AdmiralBet vas vodi na Eurobasket: Ljetuj na Kipru i bodri Zmajeve!

Meridianbet uz plemenitu misiju FK Sarajeva i FK Željezničara

Iskustvo ili mladost, Ronaldo ili Yamal – Pokaži svoje znanje uz najbolje kvote u Meridianu

Dupla šansa u Meridianu: Profitiraj na finalu Lige šampiona uz najbolju ponudu

U Meridianu su najveće kvote za finale Lige konferencija: Betis 4.40, Chelsea 1.95

Prenesi broj u mrežu BH Telecoma uz 200 GIGA na poklon

MEGA ŠANSA SVAKI DAN: Zgrabi čak 30 posto bonusa na uplatu

IZDVOJENO

VIDEO

PARTNERI