AKTUELNO Urnebesna izjava navijača: Oni ni trčat ne znaju! Provokacija na početku meča: Albanska djeca pravila orla ispred reprezentativaca Srbije! Barbarez poštedio četiri igrača za prijateljski meč protiv Slovenije Englezi po uzoru na Zmajeve zabili samo jedan gol Zenica dobija nacionalni stadion BiH: Ovo mijenja bh. fudbal! BARBAREZ: Radimo najbolju stvar na svijetu jer je VOLIMO Džeko: Morali smo mnogo bolje, ovo će biti dobra lekcija Džeko ostao pola sata na Bilinom polju kako bi obradovao najmlađe navijače BiH Demirović: Najbitnije da smo osvojili tri boda Sergej Barbarez: Prvi put sam bio ljut i glasan!


MOSTAR
NOVI DAN, NOVI SUCI: Koga će danas 'pogurati' do pobjede?
WWIN LIGA BIH
- 10:21
- 16.02.2025
- Autor: Redakcija
Danas su na rasporedu dvije utakmice 18. kola WWin lige Bosne i Hercegovine, a najveću pažnju privlači derbi susret između mostarskog Zrinjskog i sarajevskog Željezničara.
Plemići su tokom zimskog prelaznog roka ostali bez dvojice važnih igrača – Maria Ćuže i Josipa Ćorluke, koji su karijeru nastavili u inostranstvu. Novi igrači u redovima Zrinjskog su Jakov Pranjić, Karlo Abramović, Duje Dujmović i Toni Majić.
S druge strane, Željezničar je također doživio promjene u sastavu. Klub su napustili Amer Hiroš i Harun Karić, dok su dovedena pojačanja u vidu Madžida Šošića, Dana Lagumdžije te dvojice Brazilaca – Vinija Peixota i Lea Simonija.
Prvi ovosezonski duel ova dva tima odigran je krajem septembra, kada je Zrinjski na svom terenu slavio rezultatom 2:0.
Trener Željezničara Denis Ćorić istakao je da njegov tim s optimizmom dočekuje ovu utakmicu:
“Ekipa dosta dobro radi, puni smo samopouzdanja. Sigurno da ćemo pokušati dole, naravno, da odigramo jednu dobru utakmicu, da damo svoj maksimum u ovom trenutku. Dobro svi znamo da je sami početak prvenstva, sve ekipe će se tražiti dva-tri kola. Ja se nadam prije svega da ćemo mi, ono što ja kažem, uvijek natopiti dres znojem, dati svoj maksimum u ovom trenutku. Da li će to biti dovoljno, vidjet ćemo”, poručio je strateg Plavih.
Oba tima su protekle sedmice uspješno prošla u četvrtfinale Kupa Bosne i Hercegovine – Zrinjski pobjedom nad Igmanom, a Željezničar trijumfom protiv Vareša.
Na tabeli Zrinjski zauzima prvo mjesto sa 44 boda, dok je Željezničar drugi sa devet bodova zaostatka.
Današnji meč će suditi Luka Bilbija s pomoćnicima Senadom Ibrišimbegovićem i Josipom Čolićem.
Susret Zrinjski – Željezničar počinje u 15:15 sati, uz direktan TV prenos na MYTV.
Prije derbija u Mostaru, u Doboju će se sastati Sloga i Velež. Domaći tim trenutno zauzima devetu poziciju sa 21 bodom, dok je mostarski klub sedmi s dva boda više. Njihov prethodni duel završio je bez pogodaka (0:0).
Meč između Sloge i Veleža počinje u 13 sati, a prijenos je osiguran na TV kanalu Arena 1 Premium.
PROMO
Dupla šansa u Meridianu: Profitiraj na finalu Lige šampiona uz najbolju ponudu
U Meridianu su najveće kvote za finale Lige konferencija: Betis 4.40, Chelsea 1.95
Prenesi broj u mrežu BH Telecoma uz 200 GIGA na poklon
MEGA ŠANSA SVAKI DAN: Zgrabi čak 30 posto bonusa na uplatu
Glavne nagrade HELL promocije: Mercedes i Kawasaki otišli u Sarajevo i Trebinje
NOVO U MERIDIANU: Gledaj live meč na telefonu - igraj tikete uporedo!
AdmiralBet: 20.000 KM za šampione klađenja!
EARLY PAYOUT TURNIR U MERIDIANU: Skrati put do 10.000 KM
Copyright © 2011 - 2021 BHFudbal.ba