1. KOLO

RUTINSKI TRIJUMF: Sarajevo bez nekoliko prvotimaca slavilo u Krupi!

M:TEL PREMIJER LIGA BiH

Izabranici Vinka Marinovića upisali su trijumf u 1. kolu Premijer lige BiH sa rezultatom 2:0 u Krupi.

Po veoma sparnom vremenu odigrana je utakmica između domaće Krupe i aktuelnog prvaka BiH ekipe Sarajeva. Prvo poluvrijeme nije donijelo previše uzbuđenje, tek nekoliko opasnosti na obje starne, pa se na odmor otišlo mirnih mreža.

Nastavak je bordo tim otvorio odlično. Već u 48. minuti bilo je 0:1. U jednoj gužvi Nikola Mandić poslao je loptu u svoju mrežu i donio prednost gostima.

Bordo tim je prednost udvostručio u 71. minuti. Igor Makitan je igrao rukom u svom kaznenom prostoru, a Benjamin Tatar je penal pretvorio u gol. Makitan je dobio i drugi žuti karton, te je Sarajevo sa igračem više rutinski privelo utakmicu kraju.