KVALIFIKACIJE ZA EP

PRVI TRIJUMF BH. DAMA: Maja Jelčić srušila Maltežanke!

(Foto: nsbih)

Ženska „A“ reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je danas Maltu sa 1:0 u susretu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo koje će 2023. godine biti održano u Australiji i Novom Zelandu.

Bh. tim, koji je ofanzivnije ušao u meč, prvu šansu je imao u 19', ali je lopta nakon šuta Milene Nikolić sa ivice kaznenog prostora otišla pored gola.

Pokušala je i Dajana Spasojević sa distance u 29', a golmanica Malte Janice Xuereb skreće loptu u korner.

Bosna i Hercegovina do prednosti dolazi u 36'. Nakon kornera koji je sa desne strane izvela Selma Kapetanović, u gužvi u šesnaestercu lopta se odbija do Maje Jelčić koja je precizna sa oko 7 metara za 1:0.

I u drugom poluvremenu terensku inicijativu imao je bh. tim, a prvu ozbiljniju priliku imala je Sofija Krajšumović u 60'. Naša krilna napadačica šutirala je iskosa sa desne strane, a Xuereb loptu skreće u korner.

Nakon toga su i gošće zaprijetile u nekoliko navrata, a u 82' Nikolić i Krajšumović pokušavaju iz povoljnih pozicija, međutim lopta se odbija u korner. Nakon udarca iz ugla pokušala je Jelčić sa desetak metara, ali je šutirala preko gola.

Dobre prilike imale su Jelčić i Marija Ana Milenković u 86', ali su se gošće još jednom odbranile. Minutu poslije Krajšumović pogađa prečku.

Reprezentacija BiH kvalifikacije nastavlja u aprilu naredne godine utakmicama sa Azerbejdžanom i Crnom Gorom.