EVROPSKE UTAKMICE

NOĆ ZA ZABORAV: Kakav je učinak bh. fudbalera u evropskim utakmicama

LOŠ UČINAK SVIH BH. FUDBALERA

Kompletirane su utakmice 3. kola grupnih faza u Evropa ligi i Konferencijskoj ligi.

U mečevima koji su se igrali širom Evrope nastupe je zabilježilo pet bh. fudbalera, dok su trojica presjedila susrete svojih timova na klupi za rezervne igrače.

Niko nije imao uspjeha. Najviše su igrali Luka Menalo i Siniša Saničanin. Njih dvojica su odigrala po 90 minuta u porazu svojih Dinama i Partizana od bečkog Rapida, odnosno Genta.

U meču odigranom u Beču u okviru Evropa lige, Dinamo je izgubio od Rapida sa 2:1. Menalo je odigrao kompletnu utakmicu, dok je Amer Gojak za "Modre" odigrao prvo poluvrijeme. Na drugoj strani, Srđan Grahovac nije ulazio u igru.

U Evropa ligi je zaigrao još Jusuf Gazibegović, koji je u domaćem porazu svog Šturma od Real Sosijedada (0:1) igrao do 73. minute, kada ga je zamijenio Lukas Jager.

Naši igrači nisu imali noć za pamćenje ni u Konferencijskoj ligi. Nardin Mulahusejnović je igrao do 87. minute u domaćem porazu svoje Mure protiv francuskog Rena, a Siniša Saničanin je odigrao cijeli meč u porazu Partizana na gostovanju kod Genta, dok su Mateo Sušić i Hamza Čataković sa klupe za rezervne igrače ispratili poraze svojih klubova, piše avaz.ba.