Druga liga - jug

HNK Čapljina svladao izravnog protivnika za ulazak u Prvu ligu FBiH

ČAPLJINCI ODIGRALI SJAJAN MEČ

Danas je u Bjelavama gostovala ekipa FK Klis iz Buturović Polja u sklopu 9. kola Druge nogometne lige FBiH – jug.

Utakmica je imala humanitarni karakter. Kako smo navili, na ulazu u stadion bila je postavljena kutija za prikupljanje novčanih sredstava koja idu za pomoć u liječenju jedne teško oboljele čapljinske mame.

Osim humanitarnog, utakmica je imala i natjecateljski karakter jer je ovo bio ogled trenutno dvije prvoplasirane i jednine neporažene ekipe lige koje se bore za plasman u viši rang natjecanja. Do ovoga kola ove dvije ekipe imale su isti broj osvojenih bodova (22) ali zbog bolje gol razlike FK Klis bio je na pravoj poziciji.

U 10. minuti Mace je izborio jedanaesterac koji je za vodstvo domaćih realizirao Pehar. Devet minuta kasnije Krvavac je sjajno tukao ali vratar gostiju spašava mrežu gostiju, Ipak na odmor domaći idu s dva pogotka prednosti. Pehar u 31. pogađa još jednom i tako udvostručuje vodstvo svoje ekipe.

U drugom poluvremenu gosti prvi stižu do pogotka i smanjuju rezultat na 2:1 pogotkom Vile. Nakon toga Mace postiže dva pogotka za svoj tim i domaći slave pobjedu rezultatom 4:1.

Ovom pobjedom HNK Čapljina ostao je jedini neporaženi tim lige nakon devet odigranih kola te sada zauzima lidersku poziciju s tri boda više od prvog pratitelja, ekipe FK Klis.