1/16 FINALA

BEZ IZNENAĐENJE U KUPU: Željezničar upisao najuvjerljiviji trijumf!

(Foto: fkž)

Završene su utakmice današnjeg programa šesnaestine finala Kupa Bosne i Hercegovine. Željezničar je bio uvjerljiv na gostovanju u Han Bili sa 6:0, Sarajevo u Modriči protiv nekadašnjeg prvaka države sa 4:1, a nešto više su se namučili Borac, Zrinjski i Široki Brijeg.

Osim visoke pobjede, navijače Željezničara može radovati i povratak Ermina Zeca. Iskusni napadač je dobio priliku za igru u drugom poluvremenu, a u 50. minuti je postigao gol za 3:0. Imao je Zec još nekoliko dobrih poteza, te je pokazao da će biti pojačanje u nastavku za tim Tomislava Ivkovića. Pored Zeca, za "Plave" su pogađali Bruno Zdunić, Petar Bojo, Nedim Mekić i Hamza Jaganjac, a viđen je i jedan autogol.

Inače, Željezničar sada očekuje meč 12. kola Premijer lige BiH, a strateg Plavih na gostujućoj utakmici protiv Borca neće moći računati na napadača Luku Juričića koji je skupio kartone.

Sarajevo nije dozvolilo iznenađenje protiv nekadašnjeg prvaka naše države, ekipe Modriče sa 4:1. Za bordo tim su pogađali dva puta Matijas Fanimo (Matthias), Anel Hebibović i Halid Šabanović, dok je gol za Modriču postigao Mitar Trifković.

Borac je nakon preokreta savladao Stupčanicu sa 3:1. Munib Karahmetović je doveo Stupčanicu u vodstvo, a onda su Banjalučani na stigli do preokreta golovima Ante Živkovića, Strahinje Bošnjaka i Dejana Melega.

U susretu Omarska - Rudar Prijedor izvode se penali.