DERBI KOLA

ZRINJSKI SLAVIO U DERBIJU: Bilbija donio pobjedu Plemićima!

(Foto: Bljesak.info)

Mostarski derbi, zaostali iz drugog kola, završio je pobjedom Zrinjskog s 2:1.

Trenutak odluke dogodio se četiri minute prije isteka 90. minute kada je Nemanja Bilbija pogodio za veliko slavlje domaćih navijača. Pred oko pet tisuća gledatelja obje ekipe odigrale su sadržajnije prvo poluvrijeme, a u drugom nismo vidjeli skoro ništa sve do Bilbijinog pogotka u 86. minuti. Zrinjski je poveo iz prekida koji je trajao nekoliko minuta. Prvo se ozlijedio Brandao, a onda je bio i predah za osvježenje.

Kada je sve završilo Kamenar ne izveo slobodni udarac s lijeve strane, a Slobodan Jakovljević je glavom sproveo loptu u mrežu. Velež je tek pred kraj poluvremena zaprijetio domaćinu, a iz druge dobre prilike je i izjednačio. Vratar Kukić loše je intervenirao na ubačaj sa strane i praktično omogućio Dženanu Zajmoviću da postigne gol za 1:1.

Drugi dio protekao je u rastrzanoj igri, inicijativi Zrinjskog, ali velikih prilika nije bilo sve do samog kraja. Tada je Josip Ćorluka ubacio s desne strane a Bilbija prevario Bogdanovića za ogromno slavlje domaćih navijača.