26. KOLO

TUZLA PALA U KAKNJU: Sjajna Mladost zaustavila Musemićeve trupe

MLADOST POLAKO OSIGURAVA OPSTANAK

Odigrane se prve dvije utakmice 26. kola m:tel Premijer lige.

Mladost je u Kaknju s 2:0 savladala Tuzla City, dok je Krupa s 1:0 bila bolja od Slobode, tako da je kakanjski tim preskočio Slobodu na osmoj poziciji.

Amer Hiroš je u 11. minuti doveo u vodstvo Mladost, a najveću priliku za izjednačenje gosti su imali krajem poluvremena kada je Velić odbranio penal Mišiću. U međuvremenu su i jedni i drugi pogađali okvir gola.

Na otvaranju drugog poluvremena golman gostiju Muminović istrčava u prazno, a sjajnim lob udarcem Vladić postavlja, kasnije će se ispostaviti, konačnih 2:0. Do kraja je Tuzla napadala, a Velić sjajno branio.

Ipak, najbolju šansu propustili su domaći kada nakon sjajnog pasa Hiroša Dejanović šutira pored gola.

Krupa je do jedinog i pobjedonosnog gola na utakmici došla u 23. minuti. Odbranio je Golubović udarac Dujakovića s 11 metara, ali je na loptu natrčao Mandić i pospremio je u mrežu.

Od 19 sati igra se derbi kola između Sarajeva i Borca.