PODGORICA

PRIJATELJSKI MEČ: Bh. juniori bolji od vršnjaka iz Crne Gore

POBJEDA PROTIV CRNE GORE

„U-19“ reprezentativci Bosne i Hercegovine pobijedili su danas u Podgorici vršnjake iz Crne Gore rezultatom 4:2.

Bh. tim do prednosti dolazi u 12' preko Ivana Bašića koji je precizno šutirao sa preko 20 metara sa lijeve strane.

Nakon kornera u 32' lopta dolazi na peterac do Nikše Šilića koji je precizan za 0:2.

Dobru priliku u 41' imao je Hamza Gasal, ali je iz dobre pozicije sa lijeve strane protivničkog kaznenog prostora šutirao pored gola.

Domaći sastav je u prvom poluvremenu najbliži golu bio u 44' kad je Petar Tadić iz slobodnog udarca pogodio prečku.

Samo minutu poslije Šilić ulazi u šesnaesterac crnogorskog tima i iskosa sa desne strane pogađa stativu.

U prvoj minuti nastavka Crna Gora smanjuje prednost bh. tima preko Dejana Perovića koji je precizan sa peterca nakon ubačaja sa lijeve strane.

Bašić je u 51' još jednom pogodio mrežu sa distance za 1:3 u korist „U-19“ reprezentacije Bosne i Hercegovine.

Faruk Duraković je u 56' pokušao sa ivice kaznenog prostora, ali je lopta otišla pored gola.

Amar Cerić u 80' koristi nesporazum u odbrani Crne Gore i postiže četvrti pogodak za našu reprezentaciju.

Dobru priliku imao je domaćin u 90', ali je Strahinja Manojlović odlično intervenisao nakon šuta protivnika sa svega pet metara.

Crna Gora u sudijskoj nadoknadi smanjuje prednost Bosne i Hercegovine nakon autogola Ajdina Jusupovića koji je jedan ubačaj sa desne strane skrenuo u vlastitu mrežu.

Ovo je bio drugi meč ovih selekcija, a u prvom odigranom u utorak Crna Gora je pobijedila sa 1:0.

Crna Gora-Bosna i Hercegovina 2:4 (0:2)

Trening kamp FSCG, Podgorica.

Sudija: Manojlo Cekulić (Crna Gora).

Golovi: 0:1 Bašić (12'), 0:2 Šilić (32'), 1:2 Perović (46'), 1:3 Bašić (51'), 1:4 Cerić (80'), 2:4 Jusupović (90'+2, autogol).

Žuti kartoni: Perović (Crna Gora), Beća (BiH).

Crna Gora: Sergej Joksimović, Igor Pajović, Rastko Marsenić, Nikola Vukotić (66. Nemanja Božović), Arnel Kujović, Aldin Drndar (61. Dušan Vuković), Bogdan Obradović (46. Nemanja Popović), Vlado Gajić (46. Aldin Mušović), Ognjen Gašević, Petar Tadić (46. Dejan Perović), Milun Joković (46. Ognjen Kasalica). Selektor: Slobodan Drašković.

Bosna i Hercegovina: Strahinja Manojlović, Patrik Bošnjak (82. Ajdin Jusupović), Omar Beća (62. Dragan Bilbija), Amar Drina, Salih Husić (82. Andrija Janjić), Hamza Gasal (62. Alem Suljić), Faruk Duraković (82. Branko Božić), Adi Alić (62. Amar Cerić), Ivan Bašić (74. Harun Karić), Nikša Šilić (62. Aid Tabaković), Harun H. Beganović (62. Luka Janković). Selektor: Slaven Musa.