AKTUELNO Željo slavio poslije velikog preokreta i diskutabilnog suđenja! U prošlom kolu dobio crveni karton, a večeras igra protiv Željezničara Kaljanac: Sarajevo oštećeno na Pecari, penal za Široki nije postojao Barbarez dobija veliko pojačanje pred ključne duele kvalifikacija za SP Pogledajte šta su iz Real Madrida rekli o Peljti: Ovo niko nije očekivao! Bizarnost u Hrvatskoj: Isti trener vodi dva kluba u istom takmičenju Zmajevi saznali moguće rivale u Ligi nacija: Čeka ih paklen žrijeb! Derbi na Grbavici u Meridianu je sigurica Veterani FK Bratstvo Bužim pobjednici turnira u Donjem Vakufu! Nevjerovatno: Šef policije Srbije u Rigi zbog navijača koji su protiv Vučića?!



KRIZA
'BESPARICA' U ŽELJEZNIČARU: Na Grbavici nema plate od decembra!
ŽELJO U VELIKIM PROBLEMIMA
- 18:15
- 20.05.2020
- Autor: BHFudbal.ba
“Ja postim već pet mjeseci, meni je ramazan mjesecima”, kazao nam je ove sedmice jedan od uposlenika sarajevskog “Željezničara”, fudbalskog kluba koji je u potpunoj besparici i čije je poslovanje na izdisaju.
Finansijska je situacija u tom klubu i ranije bila loša, no postala je očajna nakon proglašenja pandemije Covid-19.
Prvenstvo je prekinuto, nema novaca od sponzora niti od ulaznica, što je bio jedan od glavnih prihoda kluba, a niko još uvijek ne zna kada će i hoće li uopće prvenstvo biti nastavljeno. Do malo zraka klub bi mogao doći od novca zarađenog igranjem utakmica evropskih kupova, ali se, također, još uvijek ne zna kada će one uopće biti odigrane.
Zaposleni u profesionalnom fudbalskom pogonu “Željezničara” plaće nisu primili još od decembra prošle godine i nema naznaka kada će im i da li će im dugovanja biti isplaćena. Hoće li to biti odjednom ili u ratama. U očajnoj situaciji iz uprave su kluba odlučili poslati pismo s molbom za pomoć na sve strane svijeta, sponzorima, navijačima, bivšim igračima i trenerima, svakome ko je u mogućnosti da pomogne.
Traže se od njih donacije, posudbe, bilo kakvu vrstu pomoći kako bi se preživjelo, piše 'STAV'.
Da cijela situacija bude još gora, približava se vrijeme predaje dokumenata neophodnih za licenciranje kluba za igranje u narednoj sezoni, a licenca se ne može dobiti ako postoje dugovanja prema uposlenicima kluba. Stoga već sada iz kluba šalju molbe za potpisivanje ugovora o reprogramiranju isplate dugovanja kako bi se klub uopće mogao natjecati u narednoj sezoni.
PROMO
Derbi na Grbavici u Meridianu je sigurica
BiH protiv Austrije za Mundijal: Za svaki gol Zmajeva poklanjamo ti 10 KM
Uhvati sportski bonus subotom u Meridianu!
Sportska sedmica na My TV u BH Telecomu!
Eurobasket turnir: Svaki tiket se broji!
Eurobasket specijali u Meridianu su SPECIJALNI: Sve što zamisliš možeš pronaći u Meridianovoj ponudi
VELIKA GUMA M AKCIJA: Vaš novi automobil je bliže nego ikada!
Lige petice u Meridianu startuju jako: Čeka te Bet boost turnir i nevjerovatne ponude
Copyright © 2011 - 2021 BHFudbal.ba