SJAJNA UTAKMICA

DERBI HRVATSKE U ZNAKU BOSANACA: Remi Rijeke i Dinama

MENALO GOL, HAJROVIĆ ASISTENCIJA

Danas su derbi 15. kola 1. HNL odigrali Rijeka i Dinamo, a krajnji rezultat glasio je 2:2.

Zagrepčani su došli do prednosti preko Ivanušeca odmah u prvoj minutu, a u 28. izjednačenje stiže preko Galovića.

Samo sedam minuta kasnije na scenu stupa Luka Menalo, povremeni bh. reprezentativac na posudbi iz Dinama i zabija gol svom klubu za 2:1 prednost Rijeke. Menalu je ovo treći gol u posljednje tri utakmice.

Ipak, da se Luka Menalo na kraju ne raduje pobrinuo se Izet Hajrović. On je u 81. minuti asistirao, a Lauritsen pogađa za konačan rezultat.

Luka Menalo je igrao do 89. minute, a Stjepan Lončar je odigrao svih 90 minuta za RIjeku. Izet Hajrović je u ekipi Dinama dobio priliku od 58. minute.