AKTUELNO Skandal potresa bh. fudbal: Topuzović priznao da je oštetio Velež! Borac uz sudijsku pomoć stigao do pobjede nad Veležom TOPUZOVIĆU, KOLIKO KOŠTA OBRAZ? Velež DRASTIČNO oštećen? Zašto Barbarez uporno preskače ime Amira Hadžiahmetovića? Meridian daje 200 posto bonusa: Zgrabi prednost u startu! Novi dragulj iz Njemačke: Ajdin Kolašinac, rođak Seada Kolašinca, trpa mreže i čeka poziv BiH reprezentacije! Rumune čeka pakao na Bilinom polju: Sve ulaznice rasprodane! Radnik zaustavio Sarajevo: Treći uzastopni meč bez pobjede za Bordo tim Plavi do važna tri boda: Željezničar savladao Posušje golom Jaganjca Da li pozvati Bešića za odlučujuće mečeve kvalifikacija?



TEKST OMARA TIPURE
'Tad su rođeni Zmajevi, Dijamant i tad je stvorena zarazna euforija'
POREĐENJE DANAŠNJEG I STANJA 2008.
- 17:39
- 28.11.2020
- Autor: E. Ganibegović
Poznati bh. sportski novinar Omar Tipura objavio je status u kojem je uporedio današnje stanje s onim 2008. kada nas je preuzeo Miroslav Ćiro Blažević. Sjajan tekst, prenosimo ga u cjelosti i bez izmjena:
"Bosna i Hercegovina je od danas zvanično u četvrtom šeširu žrijeba kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo. Posljednji put iz tog šešira krenuli smo u kvalifikacije za SP 2010. godine kada nas je vodio Miroslav Ćiro Blažević.
Reprezentaciju je preuzeo nakon što smo s pet vezanih poraza okončali kvalifikacije za Euro 2008.
Onda je po dva puta dobio Belgiju, Estoniju i Armeniju, s Turskom je jednom remizirao i jednom izgubio. Od Španije u gostima tijesno izgubio s 1:0, dok je kući izgubio s 5:2 pri čemu je na početku utakmice BiH trebala voditi barem s golom razlike. U baražu u Portugalu čudo je spasilo domaćina da ne bude 1:1 (ostalo 1:0), dok smo kući bez Spahića, Misimovića, Muratovića i Rahimića izgubili s minimalnih 1:0.
Barem danas znamo koliko je teško pobijediti bilo koga, a kako je tek u 10 utakmica u grupi s europskim prvakom (Španija), polufinalistom Eura (Turska), nadolazećon silom (Belgija) i kasnije nagaznom minom (Estonija) imati šest pobjeda, remi i tri poraza te biti drugi kolo prije kraja.
On je postavio temelje za sve dobro što se kasnije uradilo. Nakon tih kvalifikacija postali smo ozbiljna reprezentacija, premjestili se u treći šešir i krenuli praviti velike rezultate. A realno, niko to nije očekivao, jer je tek trebalo stvoriti ekipu. Nije došao na gotovo, daleko od toga.
U tom trenutku, doduše, nije ni postojala bolja osoba od njega da nas preuzme, spasi i digne.
Tad su rođeni Zmajevi, tad je nastao Dijamant, tad je stvorena zarazna euforija koja sad brutalno nedostaje.
Može sa reći da je cirkusant, manipulator, zamahivač i ubleha, jer samo on može otići iz BiH u Kinu i kazati:"Napustio sam onakvu BiH samo da bih trenirao vas", ali isto tako nikome kao njemu ne pristaje epitet "trener svih trenera". Kao što nikom kao čovjeku do njega ne pristaje epitet "The Special One".
Nema skuplje slike u svijetu fudbala. Od ove."
PROMO
Meridian daje 200 posto bonusa: Zgrabi prednost u startu!
Zašto je Džeko Comerc lider u proizvodnji sobnih vrata?
Zmajevi na Kipru grabe velikim korakom prema Mundijalu: Za svaki gol BiH čeka te freebet
Meridian dodaje 20 posto na uplatu: Biraj sport ili kazino bonus
Liga šampiona u Meridianu je poseban doživljaj: Odigraj tiket i uskoči u fond 20.000 bonusa
Derbi koji samo Sarajevo ima i ponuda koju samo u Meridianu možeš naći: Spreman spektakl na Grbavici
GUMA M na Sajmu privrede u Tešnju premijerno prikazuje nove Renault i Dacia modele
Džeko Comerc predstavio vrhunska sobna vrata na prestižnom sajmu u Celju
Copyright © 2011 - 2021 BHFudbal.ba