KRAJ KVALIFIKACIJA

Fantastični Zmajići savladali Belgiju i vjerojatno je ostavili bez EURO-a!

OSVJETLALI OBRAZ STARIJIM KOLEGAMA

U posljednjem kolu kvalifikacija za EURO za U21 reprezentacije, naši Zmajići su s 3:2 na Koševu savladali favorizovanu Belgiju.

De Smet je doveo goste u vodstvo već u 7. minuti i Belgija je potpuno dominirala u tim trenucima. Ipak, u 29. minuti pogađa Savić za 1:1, a inicijativu našeg tima samo dvije minute kasnije sjajnim golom kruniše Resić za vodstvo od 2:1 s kojim se otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu je Belgija krenula na sve ili ništa i dobila je - ništa. Ništa osim još jednog gola u mreži. Kovač je u 70. minuti pogodio za  3:1 i vjerojatno ostavio Belgiju bez EURO-a kojoj se sada mora dosta poklopiti rezultata kako bi na EURO otišli kao jedna od pet najboljih drugoplasiranih reprezentacija.

U 89. minuti je dosuđen penal za goste i Openda postavlja konačnih 3:2, ali više od toga nisu mogli protiv sjajnih Zmajića.

Iz naše grupe se kao prvoplasirana plasirala Njemačka koja je večeras savladala Vels (2:1), a Zmajići su završili na trećoj poziciji i zaista možemo žaliti za pet prosutih bodova u Velsu i Moldaviji.