13. KOLO

Juniori Širokog Brijega odnijeli veliki bod s Tušnja protiv Tuzlaka

(Foto: Jabuka.TV)

Nogometaši Širokog su u 13. kolu Premijer lige BiH stigli do velikog boda na gostovanju kod Tuzle City odigravši neriješeno – 1:1.

Prvo poluvrijeme nije donijelo previše uzbuđenja.

Domaćin je imao inicijativu, ali nije bio dovoljno konkretan. Najbolju priliku imali su u 13. minuti kada je sjajno šutirao Maksimović, ali je obrana gostiju blokirala njegov udarac.

Mladi igrači Širokog su se u drugom poluvremenu oslobodili pritiska domaćina, počeli su sve više prijetiti i prema naprijed što im se isplatilo u 75. minuti.

Mato Stanić je ubacio iz slobodnog udarca, a Ramić slabo reagirao i skrenuo loptu u svoju mrežu. Radost Plavo-bijelih nije dugo trajala jer je Tuzla izjednačila odmah u sljedećem napadu preko Voje Ubiparipa.

Domaćin je do potpunog preokreta mogao doći u 81. minuti, ali Ubiparip ovaj put pogađa stativu. Rezultat se do kraja utakmice nije mijenjao i Široki na mladi pogon dolazi do velikog boda.