7. KOLO

Sloboda protiv Krupe upisala treću prvenstvenu pobjedu

(tuzlanski.ba)

U okviru 7. kola nogometne Premijer lige BiH fudbaleri Slobode zabilježili su treću prvenstvenu pobjedu na gostovanju kod ekipe Krupe.

Crveno-crni nakon dobrog izdanja na terenu rezultatom 3:2 upisali zasluženu pobjedu koja će Slobodu zadržati na sredini tabele. Zanimljivo da je svih pet pogodoka postignuto u drugom poluvremenu jer su mreže u prvih 45 minuta mirovale.

Slobodu je do prednosti došla u 48 minuti preko Dženis Beganovića da bi Abid Mujagić u 53 minuti udvostručio prednost. Ipak, domćin uspijeva zahvaljujući golovima Nikolića (58, 63 minut) da se za pet minuta vrati u utakmicu i poravna rezultat na 2:2.

Međutim, tim Gradimira Crnogorca u nastavku uspijeva ponovo da povede u ovom meču, a strijelac trećeg gola za Slobodu bio je Said Husejinović.

Na golu Slobode i danas se vrlo dobro pokazao Adnan Golubović koji je u nekoliko navrata sjajnim intervencijama sačuvao svoju mrežu. Sloboda nakon sedam odigranih kola ima 10 osvojenih bodova i trenutno se nalazi na sredini tabele.

U naradnom kolu Sloboda će na Tušnju biti domaćin ekipi Sarajeva.