DERBI KOLA

LJEPOTICA KOLA: Sarajevo slavilo protiv Borca na Koševu sa 4:2

(Foto: fk sarajevo)

U derbiju 7. kola m:Tel Premijer lige BiH, FK Sarajevo je na Koševu slavilo protiv Borca sa 4:2.

Domaći su poveli u 16. minuti. Rahmanović je želio proigrati Ivana Jukića, a pas fudbalera Sarajeva presijekao je Vladan Danilović i nespretnom reakcijom loptu poslao u svoju mrežu.

U 33. minuti prečka je bila saveznik Bordo tima. Stojan Vranješ je snažnim udarcem uzdrmao okvir gola Vladana Kovačevića.Nije se dugo čekalo na odgovor domaćih.

Dvije minute kasnije Rahmanović je nakon odlične solo akcije pogodio za novo vodstvo Sarajeva. Početak drugog poluvremena donio je isključenje za goste iz Banje Luke. Đorđe Milojević je dobio drugi žuti karton nakon što je s leđa povukao Rahmanovića koji je trčao kontru.

Fudbalere Borca nije obeshrabrilo isključenje, pa su do izjednačenja došli u 71. minuti. Danilović se iskupio za autogol i na asistenciju Ziljkića glavom pogodio za 2:2. Dvije minute kasnije na semaforu je bilo 3:2.

Benjamin Tatar je nakon kombinacije sa Aleksandrom Pejovićem postigao sjajan pogodak za novo vodstvo. Tatar je iskosa s lijeve strane odličnim udarcem pogodio rašlje gola Borca za novo vodstvo.

Tatar je svojim drugimj golom u 89. minuti riješio sve dileme oko pobjedika i postavio konačan rezultat utakmice 4:2.