NK KLJUČ

PRIPREME ZA 100 GODINA: NK KLJUČ počeo sa natkrivanjem tribina

NK KLJUČ USKORO SLAVI 100. ROĐENDAN

Vrlo mali broj klubova u svijetu, pa i našoj zemlji može se pohvaliti da živi, radi, takmiči se 100 godina bez obzira u kom rangu takmičenja nastupaju.

Sigurno da je u našoj zemlji to uspjelo ekipi NK KLJUČ koji egzistira od davne 1923.godine i čiji dres su nosile desetine generacija mladića iz Ključa ali i okolnih mjesta u regionu (Sanski Most, Bihać, Mrkonjić Grad, Bosanski Petrovac, Jajce…).

Svi oni su dali svoj maksimum znanja i borbenosti, s ponosom nosili dres i borili se za grb kluba i grad Ključ, jer čast je i privilegija uvjek bila biti član ovog uzornog kolektiva. NK KLJUČ trenutno je član Kantonalne lige Unsko Sanskog kantona gdje pruža zapažene partije i za koji žive žitelje ove prelijepe čaršije.

Trenutno u ovom klubu trenira i takmiči se preko stotinu aktivnih članova, počev od predpionira, pionira, kadeta, seniora pa sve do veterana ovog tima, a svi oni treniraju i takmiče se sa željom da u jednoj fer i sportskoj igri budu bolji od svojih rivala, a ako i budu poraženi da sportski pruže ruku i čestitaju protivniku na pobjedi.

Ovaj klub uskoro slavi stogodišnjicu postojanja i uprava kluba već je počela sa pripremama da taj veliki dan za nogomet u Ključu, ali i cijeli bh. nogomet, bude obilježen na najbolji mogući način. O svemu tome  više nam je rekao agilni Predsjednik kluba Amer HAJDAROVIĆ, sportski radnik koji 24 sata „sanja“ i živi za klub, i koji kaže:

”Pred nama je veliki dan za naš klub i naš grad. Nije mala stvar proslaviti sto godina rada jednog kluba i time mogu da se pohvale vrlo rijetki klubovi na cijelom dunjaluku. Svima nama u klubu još uvjek je u glavi veličanstveno obilježavanje 90 godina kluba, kada su prije 7 godina taj naš veliki dan uveličali članovi reprezentacije „Humane zvijezde BiH“ a za koju su nastupili naši proslavljeni nogometni reprezentativci, pjevači, sportski novinari…Naravno da planiramo napraviti spektakl povodom sto godina Ključke „ svetinje“ i pokušaćemo dovesti našu „A“ ili mladu reprezentaciju BiH ili neki od naših najpopularnijih klubova (Sarajevo, Željezničar, Velež, Borac, Sloboda…). Već smo počeli sa pripremama dotjerivanja našeg nogometnog „hrama“, prije desetak dana krenuli smo sa izgradnjom natkrivanja tribina i sigurno da ćemo još dosta toga uraditi uz pomoć naših prijatelja i općine Ključ, a imamo namjeru zatražiti i pomoć od krovnog nogometnog saveza BiH.Svi smo svjesni da je pred nama odgovoran zadatak, ali sam siguran da će naš stadion,uz pomoć brojnih ljudi dobre volje, zablistati u novom ruhu, a na koji će biti ponosni svi građani naše općina.Pak što se tiče ambicija da zaigramo u večem rangu takmičenja, željeli bi da obilježavanje stogodišnjice kuba proslavimo bar kao članovi Druge lige FBiH-grupa zapad, jer imamo ekipu koja je spoj mladosti i iskustva i koja to može postići.”

Autor teksta: Rešad Mamela

VEZANE VIJESTI

NADA TOPČAGIĆ

Nada Topčagić ispričala kako je otišla na rođendan Zlatana Ibrahimovića

ROĐENDANSKO SLAVLJE

Nada Topčagić iznenadila Zlatana Ibrahimovića na njegovom rođendanu!

FK RESPEKT

VELIKI JUBILEJ: FK Respekt iz Sarajeva slavi sedmi rođendan

100. ROĐENDAN

FK Željezničar na današnji dan prije 100 godina odigrao prvu utakmicu

VIŠE IZ KATEGORIJE

PRVA LIGA FBIH

SVIJET NAM SE SMIJE: Pogledajte smiješni penal iz 1. lige FBiH...

VITEZ

SRAMOTNO SUĐENJE: Golman iz Bužima dobio udarac kopačkom u glavu...

SKINUO PAUČINU

Čelik uvjerljivo slavio na gostovanju, Vardo postigao gol sezone (VIDEO)...

ZAVIDOVIĆI

Pomoćni sudija udario igrača, klub se oglasio saopštenjem i sve objasnio...

BHFudbal.ba i naši partneri upotrebljavamo neosjetljive podatke poput kolačića ili identifikatora uređaja u svrhe kao što su prikazivanje prilagođenih oglasa, mjerenje prometa i odabira naših posjetitelja te prilagođavanje sadržaja vama. Kliknite na akciju "Prihvati i zatvori" kako biste pristali na ove postupke i zadržali korisničko iskustvo koje je prilagođeno Vama. Nastavkom upotrebe ovih stranica i klikom na dugme "Prihvatam" pristajete na pohranu i pristup kolačićima.

Prihvati i zatvori