6. KOLO

TUZLACI RAZBILI ŠIROKI: Majstorija Husejinovića obilježila meč!

(Foto: tuzlanski.ba)

Fudbaleri Slobode u okviru 6. kola m:tel Premijer lige BiH na Tušnju savladali su ekipu Širokog Brijega rezultatom 3:0.

Ekipa Gradimira Crnogorca sjajno je otvorila meč od prve minute što su naplatili već u 5 minuti preko Saida Husejinovića koji je sjajno ušao u kazneni prostor gostiju i veoma lijepim šutem matirao golmana Zlomislića.

Širokobriježani u 35. minuti ostaju sa igračem manje na terenu nakon sjajnog pasa Kurtalića za Osmića koji izlazi sam pred golmana Zlomislića, a golman Širokog Brijega ga obara pred kaznenim prostorom, a nakon toga sudija mu pokazuje crveni karton

Dženis Beganović upustio je sjajan pas za Tomaševića koji ulazi u kazneni prostor i odličnim šutem matira golmana gostiju. Bio je to sjajan gol. Prvo poluvrijeme okončano je vodstvom Slobode od 2:0

U 74. minuti susreta fudbaleri Slobode povećavaju rezultatsku prednost na ubjedljivih 3:0. U akciji su učestvovala dva Beganovića. Amar Beganović je ubacio u peterac, a loptu je u mrežu poslao Dženis Beganović. Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao pa su fudaleri Slobode visokom pobjedom ostvarili drugu ovosezonsku pobjedu, a gostima nanijeli prvi poraz.