VITEZ BUŽIM

NK Vitez iz Bužima spreman za nastavak nove sezone

2. LIGA FBIH - ZAPAD

Nakon prekida sezone 2019/2020. u okviru Druge lige FBiH grupa Zapad, nogometaši bužimskog Viteza su ostali na pretposljednjoj poziciji i tako izbjegli ispadanje u niži rang takmičenja. 

Ono što valja napomenuti da je liga reorganizirana, pa je sad napravljena grupa jedan i grupa dva (USK i SBK).

Ekipa “Vitez” je odradila dvomjsečne pripreme i odigrala 6 utakmica bez ijednog poraza kao za novu sezonu u koju ulaze sa visokim ambicijama, pojačanim igračkim kadrom ali i voljom i željom za sami vrh tabele.

Kad je riječ o infrastukturnim projektima naš klub je adaptirao svlačionice kluba i cijeli objekat u kojem se nalaze njihove prostorije tako da bi na sadašnjim prostorijama pozavidjeli mnogi klubovi sa našeg kantona.

Po riječima Edhama Eminića, glavnog trenera ekipe, “Vitez” ulazi optimistično u novu sezonu.

“Naša ekipa je vrijedno trenirala za vrijeme ove pauze uzrokovane korona virusom koji je na žalost cijeli svijet evo usporio i na neki način poremetio. Kako kažu u lošem ima ono dobro, tako smo mi iskoristili priliku i vratili neke naše igrače sa iskustvom, ali i pojačali sa mlađim kadrom, i vjerujemo da ćemo uspjeti iskombinovati iskustvo starijih ali snagu i volju mlađih i ići ka cilju, a to je borba za vrh tabele.”-kaže Eminić.

Za vikend su na rasporedu utakmice 1. kola Druge nogometne lige FBiH Zapad grupa jedan, a “Vitez” igra sa ekipom “Podgrmeča” iz Sanskog Mosta.

Utakmica u Bužimu počinje u 17:00 sati (bez publike).

“Podgrmeč” u utakmicu ali i novu sezonu ulazi sa željom za povratak u viši rang, odnosno među klubove Prve lige FBiH gdje su nekad i bili. Jasno je da su bodovi i jednima i drugima imperativ a objema ekipama želimo fer i korektnu igru.

VEZANE VIJESTI

VITEZ

SRAMOTNO SUĐENJE: Golman iz Bužima dobio udarac kopačkom u glavu

PODRŠKA ZA VELEŽ

NK Vitez iz Bužima poslao poruku podrške za FK Velež Mostar

PRIJATELJSKA UTAKMICA

Željezničar na Grbavici bolji od bužimskog Viteza (FOTO)

PRIJATELJSKA UTAKMICA

NK Vitez Bužim igra prijateljsku utakmicu protiv FK Respekt u Sarajevu

VIŠE IZ KATEGORIJE

PRVA LIGA FBIH

SVIJET NAM SE SMIJE: Pogledajte smiješni penal iz 1. lige FBiH...

VITEZ

SRAMOTNO SUĐENJE: Golman iz Bužima dobio udarac kopačkom u glavu...

SKINUO PAUČINU

Čelik uvjerljivo slavio na gostovanju, Vardo postigao gol sezone (VIDEO)...

ZAVIDOVIĆI

Pomoćni sudija udario igrača, klub se oglasio saopštenjem i sve objasnio...

BHFudbal.ba i naši partneri upotrebljavamo neosjetljive podatke poput kolačića ili identifikatora uređaja u svrhe kao što su prikazivanje prilagođenih oglasa, mjerenje prometa i odabira naših posjetitelja te prilagođavanje sadržaja vama. Kliknite na akciju "Prihvati i zatvori" kako biste pristali na ove postupke i zadržali korisničko iskustvo koje je prilagođeno Vama. Nastavkom upotrebe ovih stranica i klikom na dugme "Prihvatam" pristajete na pohranu i pristup kolačićima.

Prihvati i zatvori